+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Rocker Switch /I papërshkueshëm nga uji Rocker Switch

3AS1SWR102M1RES mostër të lirë ON-OFF 3 kunjat e rrumbullakët kaloni papërshkueshëm nga uji rocker

seri:3AS1

Detail shpejtë:

lloj:                                  3AS1SWR102M1RES   
Kategoria e ndërtimit:   D
mënyrës së përdorimit:          Rocker Action
konfiguracion:                  Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:                 #PCB-CONNECT Terminal
rritje:                          Snap-In
mbrojtje:                        IP67

Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

 

UL&kultura

 

 

VDE

 

 

CQC

 

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

 

CE

 

 

TUV

 

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 

 PJESË LISTA:

ITEM

NAME

MATERIAL

1

Rast & unazë

Glass mbushur najlon 6/6, retardant flaka, ngrohjes stabilizuar(UL94V-0).

2

actuator

Nylon std black. Brendshme standarde vula O-ring me të gjitha actuactors.

3

kornizë

çeliku pranverë, std black.

4

mbështetja Switch

Bronzi ose çeliku, kallaj praruar.

5

Terminalet / kontakti

Argjend apo ari praruar. aliazh bakrit

6

aktuatori boshti & kllapa në rritje

tunxh, me argjend apo ari praruar

7

Aktuatori boshti mbajtëse
çelik i pandryshkshëm

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.
Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.
Pajisje mjekësore
komunikimi Pajisje
Automation Equipment
automotive Electronics
orkestrim

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:3AS1SWR102M1RES    
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Rocker Action
konfiguracion:Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:#187 quick-connect Terminal
rritje:Snap-In
mbrojtje:IP65
1.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

3.5±Max

origjinal 3.5±1  

kontakt forcë

N

0.4 Min

origjinal 0.4 Min

elektrik pastrim

mm

3 Min

origjinal 3 Min

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
1.2 KARAKTERISTIKA TË PËRGJITHSHME
1.2.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar në KAN lëkundës Kalo përdoret për pajisjet elektronike.
1.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=443858.63074 from this server. That’s all we know.
1.2.3Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë  
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.  
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
1.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
1.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

1.4.1

kontakt 

rezistencë

Rezistenca kontaktit duhet të jetë 10mΩ(Max).  

10mΩ MAX

1.4.2

Izolimi 

rezistencë

Ajo matet me 500V DC 1minute duhet të jetë 1000MΩ(Min).

100MΩ MIN

1.4.3

tension 

provë

AC 2000V,1min.(para provë durimin)

 AC 1500V,1min.(pas provë durimin)

 

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

1.5. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në

 -25±2℃ për 96 orë, 

the ndryshim do të të jetë

 i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë

 temperaturë dhe 

lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë

 matje 

do të të jetë i bërë brenda 

1 h. ujë pika

 do të të jetë hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

20mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë

 (artikull 4.2):

100MΩ MIN

tension provë:

 (artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri brenda 

±10% të 

i caktuar vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 

105±2℃ për 96 orë, the

 ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën

 normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, 

dhe atëherë matje

 do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ 

dhe 90-95%RH 

për 96 orë, the ndryshim 

do të të jetë i lejuar në

 qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë

 dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë

 matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 orë.

 ujë pika do të 

të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 20 ciklet të 

në vazhdim kushtet the

 ndryshim do të të jetë i lejuar 

në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë

 matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

 ujë pika do të 

të jetë hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1%

 (solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë

 do të të jetë hequr në 

running ujë 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

1.6. Saldim KARAKTERISTIKAT

 

1.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas. 

1ï ‰ ndryshueshëm temperaturë 

varg ï¼š235±5℃;

2ï ¼ ‰ Dip time:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj 

duhet capture the 

95% ngopura 

zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperaturë

ï¼â "ƒï¼ ‰

Koha (s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

1.7. durim

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet në përputhje me sekuencën vijuese

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion 

normë

numër të

 operacion

Test1

120V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

120V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

30000ciklet

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet 30,000 cikle në 15-20 ciklet / min.

tensione Test do të zbatohen për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

100MΩ MIN

tension 

provë:

Terminal 

dhe terren:

1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:30℃ MAX;

10,000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX;

 

jo 

anomalitë 

do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje 

dhe 

ndërtim

1.7.2

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet 30,000 cikle në 15 ~ 20 cikle / min

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

tensione Test do të zbatohen për 1 min.

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

100MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

1.6. bashkim

Lidhës aftësia dhe Rezistenca ndaj nxehtësisë shitur sipas IEC 68-2-20

2. vizatim & DIMENSION:

3. PAKETIMI:

3.1

paketim material:

plastik çantë  
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

3.2

paketim numër:

100 copë për çantë 
10 çanta për i brendshëm kuti kartoni
2 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni

çdo anijeve kuti kartoni 2000 copë

3.3

peshë:

bruto peshë:  13.75kg

Neto peshë:   12.56kg  

3.4

madhësi:

31 x26 X27 CM /0.022CBM