+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Button Push Switch /Button Push General Switch

JC-SWA07-08 rrotullues shtytje button switch me 6 terminale

seri:JC-SWA07-08 seri

Detail shpejtë:

lloj:                             JC-SWA07-08
Kategoria e ndërtimit:    D
mënyrës së përdorimit:          Push button switch
konfiguracion:                 Single-Pole Single -Throw (SPST)
Forma terminal:                lidhës Terminal
mbrojtje:                     IP40

Vërejtje

PJESË LISTA:

NO.

sasi

artikuj

material

1

1

Core pin

PA66

2

1

fletë

argjendi bronz lëndë fosforeshente praruar

3

1

mbulesë

bronz lëndë fosforeshente

4 1

bazë

LPK

5 1

kontakt

argjend praruar çelik

6 1

pranverë

çelik i pandryshkshëm

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.
Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:JC-SWA07-08
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Push button switch
konfiguracion:Single-Pole Single -Throw (SPST)
Forma terminal:lidhës Terminal
mbrojtje:IP40
Ratings 0.1A  12VDC
3.1  i përgjithshëm
3.1.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për të KAN-J4 energji kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
3.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=13316.395188 from this server. That’s all we know.                                 
3.1.3  Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.2ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.2.2Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.

3.3. Karakteristikat elektrike

NO.

artikuj

kushtet e provës

3.3.1

rezistenca e kontaktit

Rezistenca kontaktit duhet të jetë 50mΩ(Max).

3.3.2

rezistenca izolimin

Ajo matet me 500V DC 1minute duhet të jetë 100 milionΩ(Min).

3.3.3

Forca dielektrike

AC 1000V,1min.(para provë durimin)

 AC 2000V,1min.(pas provë durimin)

 

3.4 Karakteristikat mekanike

artikull

Përshkrim

Kushtet e provës

1

Forca operative

500gf±50

2

Jeta operativ

Jeta mekanike të gjithë 50 000 ciklet

3

Kontakt Hapësira

Min. 3.0mm (IEC61058)

 

3.5qëndrueshmëri

NO.

artikull

gjendja Test

kriteret

3.5.1

jeta operacionMatja do të bëhet pas set testi radhë poshtë:

DC 12V, 50 rezistenca mA ngarkesë; Shkalla e operacionit: 60 herë / min.; Forca operative:1.5I; Mesatare e jetës faji-free: 50,000 ciklet


tensione Test do të zbatohen për 1 min

rezistenca e kontaktit:

≤200mΩ

 Kontakt fryrje:  

≤10Znj

Forca operative:

vlera fillestare±30%


 

4. vizatim & DIMENSION