+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Rocker /Switch Rocker i Përgjithshëm

  • /IMG / kan-d3-6-side-edge-terminal-on-off-spst-rocker-switch-për-pushtetit tools.jpg

KAN-D3-6 side edge terminal ON-OFF SPST kaloni karrige lëkundëse për mjetet e pushtetit

seri:KAN-D3-6

Detail shpejtë:

lloj: KAN-D3-6    
Kategoria e ndërtimit: D
mënyrës së përdorimit: Aksioni Rocker
konfiguracion: Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal: #187 lidhni shpejt Terminalin
rritje: Snap-In
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

15A 125VAC T105 / 55

UL&kultura

E215677

 

VDE

 

10(8)Një 250VAC  16A250VAC

CQC

CQC09002031458

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

 

CE

 

 

TUV

 

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 


PJESË LISTA:

ITEM

NAME

MATERIAL

1

strehim

najloni: Dupont

3

actuator

najloni: Dupont

4

Terminal

Bronzi H62 me argjend praruar

5

levë

Bakri T2 me argjend praruar dhe aliazh argjendi kontakt

6

pranverë

çelik

 

 

 

 

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.
Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.
Pajisje mjekësore
komunikimi Pajisje
Pajisje automatizimi
automotive Electronics
orkestrim

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:KAN-D3-6    
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Aksioni Rocker
konfiguracion:Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:#250 lidhni shpejt Terminalin
rritje:Snap-In
mbrojtje:IP40
1.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

3±1.5 Max

origjinal 3±1.5  .

kontakt forcë

N

0.4 Min

origjinal 0.4 Min

elektrik pastrim

mm

3 Min

origjinal 3 Min

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
1.2 KARAKTERISTIKA TË PËRGJITHSHME
1.2.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar në KAN lëkundës Kalo përdoret për pajisjet elektronike.
1.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=443858.63074 from this server. That’s all we know.
1.2.3Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë  
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.  
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
1.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
1.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

1.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 

12A 24VDC nga tension 

rënie metodë pas disa 

operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet 

terminal dhe terminal  

30mΩ MAX

1.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, 

matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet 

terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

1.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet do të 

të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe 

terminal :2000VAC / min 

(50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 2500VAC / min 

(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

1.5. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2℃ 

për 96 orë, the ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h. 

ujë pika do të të jetë 

hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë:

 (artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri brenda 

±10% të 

i caktuar vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2℃ për 

96 orë, the ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe

90-95%RH për 96 orë, the 

ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h. ujë pika do të 

të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 20 ciklet të në vazhdim 

kushtet the ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h. 

ujë pika do të të jetë 

hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë 

do të të jetë hequr në 

running ujë 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

1.6. Saldim KARAKTERISTIKAT

 

1.6.1

 

lidhës 

aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe 

inspektoj pas. 

1ï ‰ ndryshueshëm temperaturë varg ï¼š235±5℃;

2ï ¼ ‰ Dip time:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit 

kallaj duhet capture 

the 95% 

ngopura zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë 

kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperaturë

ï¼â "ƒï¼ ‰

kohë

(S)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

1.7. durim

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

10ï¼10ï¼ ‰ 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në

 në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion

 normë

numër 

të 

operacion

Test1

250V

12A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

250V

10A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000

ciklet

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

1GPA 125 / 250VAC ;

Switch do të operohet 6,000 cikle në 15-20 ciklet / min.

tensione Test do të zbatohen për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

30MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:30℃ MAX;

10,000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX;

 

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe 

ndërtim

1.7.2

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

15(15) Një 125VAC

Switch do të operohet 10,000 cikle në 15 ~ 20 cikle / min

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

tensione Test do të zbatohen për 1 min.

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500

VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20%

të i caktuar 

vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

2.vizatim & DIMENSION:

3. CIRCUIT DIAGRAM:

4. PAKETIMI:

4.1

paketim material:

plastik çantë / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

4.2

paketim numër:

100 copë për çantë 
10 çanta për i brendshëm kuti kartoni
2 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni

çdo anijeve kuti kartoni 2000 copë

4.3

peshë:

bruto peshë:  13.5kg

Neto peshë:   12.0kg 

4.4

madhësi:

31 x26 X27 CM /0.022CBM

Na kontaktoni