+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Gold kromuar Micro Switch

  • /img/kw10-zsw0p075-08-gold-plated-pcb-terminal-micro-switch.jpg

KW10-ZSW0P075-08 Gold kromuar PCB Terminal Micro Switch

seri:seri KW10

Detail shpejtë:

lloj: KW10-ZSW0P075-08
Kategoria e ndërtimit: tipi D
mënyrës së përdorimit: Snap Veprimit
konfiguracion: Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal: Terminal PCB
rritje: via rritje anësore vrima
mbrojtje: Në përputhje me IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

PJESË LISTA

JO.

SASI

artikull

material

1

1

kumarxhi

inxhinieri plastik e zezë  PPS-hGR40 / 41(GJ54V-0)

2

1

mbulesë

inxhinieri plastik e zezë PBT(GJ54V—0)

3

1

Lëviz copë

berilium bronz C1720 HM QSn6.5-0.1

4

1

mbështetje

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

5

1

rast

inxhinieri plastik e zezë PBT(GJ54V—0)

6

1

NC terminal

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

7

1

kontakt

AgNi10, ar i praruar

8

1

JO terminal

AgNi10 / Cu

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

3(0.5)A125 / 250VAC3GPA125 / 250VAC3RA125 / 250VAC40T85,1E4,50-60HzIP403 A, 30 V dc40T85,1E4, IP40

UL&kultura

E176213

 

VDE

 

3(0.5)A250VAC

CQC

CQC07002020246

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A, 

30 V d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz, IP40

DEMKO

D-00719

3(0.5)A250VAC

Er

AN501823730001

3(0.5)A250VAC

TUV

R50060067

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A,

30 V d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz,    IP40

 

ENEC

ENEC-00182

3(0.5)A250VAC  10E3 T85

EK

SU02030-8001A

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A, 

30 V d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz, IP40

 

CB

DK-5190

 

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike,pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit

produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
Varg makinë hood
Pass-me makinë

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:KW10-ZSW0P075-08
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal:Terminal PCB
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:Në përputhje me IP40

3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.75N Maks.

origjinal 0.75max.

falas pozitë

mm

6Maks.

origjinal 6max.

operativ pozitë

mm

5.5± 0.3

origjinal 5.5± 0.3

Shënim:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release

3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar në KW10 Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=162400.281040 from this server. That’s all we know.
3.2.3 gjendja Test Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë:
temperatura e ambientit: 15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative: 45~ 85%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Ajo do të kryhet në kushtet e mëposhtme.
Temperatura Ambient: 20±2°C
Lageshtia relative: 60~ 70%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 Dukje Ndërtimi dhe Dimension
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2ndërtimit dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. Specifikimet elektrike

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal "C" 

dhe terminal "NR".

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

Applied Position: i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal

"NR":600VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 1000V 

AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.5.1

të ftohtë

     pas duke testuar në -40±2°C për 

96 orë, të ndryshim do të të jetë i lejuar në

 qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje do të 

të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

brenda 10% të i caktuar
vlerë .

jo anomalitë do të të jetë i njohur

në shfaqje dhe ndërtim

 

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2°C për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në

 qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 

90-95%RH për 96 orë, të ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h ujë pika do të 

të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të 

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim 

kushtet të ndryshim do të të jetë i lejuar 

në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe gjendja e lagështisë

 për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë 

pika do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë

 

jo jashtëzakonshme gërryerje 

do të të jetë i njohur në metal pjesë

3.6. saldim Performance

 

3.6.1

 

lidhës 

aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5°C;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë

 në 

bashkim

 nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

        temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼°C)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal. 

3.7.  qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas 

 UL61058)

1A 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

operacion

 ciklet

provë 1

125V

4.5A

0.75-0.8

6-10

Ciklet / min

50ciklet

test2

125V

3A

0.75-0.8

6-10

Ciklet / min

10000

ciklet

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

3GPA125 / 250VAC

operacion Ciklet: 10.000 æ¬¡ ;

operacion Frequency:15~ 20 æ¬¡/min

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për

 1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2):

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej do të 

ndodh.

 

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda 20% të

 i caktuar
vlerë .

 

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 30°C MAX;

10000ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 55°C MAX;

jo anomalitë 

do të 

të jetë i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

 

3.7.2

 

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

3(0.5)A250VAC 

operativ Ciklet: 10.000 ciklet 

operacion Frequency:15~ 20 ciklet / m 3(0.5)A 250VAC 

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:750VAC

Terminali dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej do të 

ndodh.

operativ 

karakteristikë

 (artikull 5.1):

brenda ±20% të 

i caktuar
vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje 

dhe ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI


5. diagram qark

 6.PAKETIMI

6.1

 paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

 paketim numër:

100 copë për kuti 
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 10000 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:  8.5kg

 Neto peshë:  7.0kg

6.4

 madhësi:

31.0 x 25.0 x 34.5 CM / 0.045CBM

 

Na kontaktoni