+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Mikroçelës i Përgjithshëm

  • /img / kw10-zsw0p150-mini-snap-action-switch-me-hark-zippy-ekuivalente.jpg

KW10-ZSW0P150 Mini Snap Veprimit Kaloni me Arc Zippy Ekuivalent

seri:KW10

Detail shpejtë:

lloj:KW10-ZSW0P150
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Through (SPDT)
Forma terminal:Terminal PCB
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:Në përputhje me IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

PJESË LISTA

NO.

SASI

artikull

material

1

1

kumarxhi

Inxhinieri plastike White PBT

2

1

mbulesë

Inxhinieri plastike Black PBT

3

1

Moving copë

Beryllium aliazh QBe2

4

1

mbështetje

Bronzi aliazh H65, Silver kromuar

5

1

rast

Inxhinieri plastike White PBT

6

1

JO terminal

Bronzi aliazh H65, Silver kromuar

7

1

kontakt

AgNi10

8

1

Terminal NC

AgNi10 / Cu

9 1

kontakt

AgNi10

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

3(0.5)A125 / 250VAC3GPA125 / 250VAC3RA125 / 250VAC40T85,1E4,50-60HzIP403 A, 30 V dc40T85,1E4, IP40

UL&kultura

E176213

 

VDE

 

3(0.5)A250VAC

CQC

CQC07002020246

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A, 

30 V d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz, IP40

DEMKO

D-00719

3(0.5)A250VAC

CE

AN501823730001

3(0.5)A250VAC

TUV

R50060067

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A, 30 

V d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz,    IP40

 

ENEC

ENEC-00182

3(0.5)A250VAC  10E3 T85

EK

SU02030-8001A

3(0.5) A, 125/250 VAC3 RA, 125/250 VAC3 A, 30 V 

d.c.40T85, 1E4, 50-60Hz, IP40

 

CB

DK-5190

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike,
pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
  lloj:KW10-ZSW0P150
  Kategoria e ndërtimit:tipi D
  mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
  konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Through (SPDT)
  Forma terminal:Terminal PCB
  rritje:via rritje anësore vrima
  mbrojtje:Në përputhje me IP40


1.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

1.5 Max

origjinal 1.5 max.

Forca e Lirimit

N

0.08 Min

origjinal 0.08 Min

operativ pozitë

mm

5.5 ± 0.3

origjinal 5.5 ± 0.3

Shënim:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release           


1.2 i përgjithshëm
1.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar në KW10 Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
1.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=162400.281040 from this server. That’s all we know.
1.2.3 gjendja Test Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë:
temperatura e ambientit: 15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative: 45~ 85%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Ajo do të kryhet në kushtet e mëposhtme.
Temperatura Ambient: 20±2℃
Lageshtia relative: 60~ 70%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3 Dukje Ndërtimi dhe Dimension
1.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
1.3.2ndërtimit dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. Specifikimet elektrike

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC 

nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal 

"C" dhe terminal "NR".

50mΩ MAX

1.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur 

pas 1 min ±5s

Applied Position: i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal "C" dhe 

terminal â € dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

1.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë 

i aplikuar për 1 min.

1)Ndërmjet terminal "C" dhe 

terminal "NR":600VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 1000V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh

1.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2℃ për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 

1 h ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: 

(artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

brenda 10%

 të i caktuar
vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe 

ndërtim

 

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2℃ për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën

 normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë matje

 do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

 temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 1orë, 

dhe atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h ujë pika do të të jetë 

hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë

 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur në 

metal pjesë

1.6. saldim Performance

 

1.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet 

dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë 

varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit 

kallaj duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në

 bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë 

kushtet poshtë

        temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

 

të gjithë of të 

shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik 

Vetitë janë 

jo jonormal. 

1.7.  qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

 

1.7.1

 

durim

(sipas në

 UL61058)

1A 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

operacion 

ciklet

provë 1

125V

4.5A

0.75-0.8

6-10

Ciklet / min

50ciklet

test2

125V

3A

0.75-0.8

6-10

Ciklet / min

10000

ciklet

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 3GPA125 / 250VAC

 operacion Ciklet: 10.000 æ¬¡ ;

operacion Frequency:15~ 20 æ¬¡/min

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për

 1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2):

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej do të 

ndodh.

 

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda 20% 

të i caktuar
vlerë .

 

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 30℃ MAX;

10000ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 55℃ MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

 

1.7.2

 

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

3(0.5)A250VAC 

operativ Ciklet: 10.000 ciklet 

operacion Frequency:15~ 20 ciklet / m 3(0.5)A 250VAC 

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% 

të i caktuar
vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

 

2. vizatim & DIMENSIONI

3. diagram qark

4.1

 paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

4.2

 paketim numër:

100 copë për kuti 
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 10000 copë

4.3

peshë:

bruto peshë:  8.5kg

 Neto peshë:  7.0kg

4.4

 madhësi:

31.0 x 25.0 x 34.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni