+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Mikroçelës i Përgjithshëm

  • /img/kw3a-05tsw0-c075a-black-snap-action-switch-5a-omron-cherry-subsitute.jpg

KW3A-05TSW0-C075A Black Snap Veprimit Kaloni 5A Omron / Cherry Subsitute

seri:seri KW3A

Detail shpejtë:

lloj: KW3A-05TSW0-C075A
Kategoria e ndërtimit: tipi D
mënyrës së përdorimit: Snap Veprimit
konfiguracion: Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal: #187 lidhni shpejt Terminalin
rritje: via rritje anësore vrima
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • parametrat teknike
Vërejtje

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

5A125VAC T105 5GPA 125/250VAC 5 (2)A 125/250VAC

4A 30VDC 5E4 40T105 50-60Hz

UL&kultura

E176213

5(2)A250VAC 5E4 10T105

VDE

40022705

5(2)A250VAC 5E4 10T105

CQC

CQC04002011514

5(2)A250VAC 5E4 10T105 IP00

NEMKO

P10213184

5(2)A250VAC 5E4 10T105 IP00

SEMKO

1021704

5(2)A250VAC 5E4 10T105

FIMKO

26298

5 (2)A 125/250VAC 4A 30VDC 5E4 40T105 50-60Hz

DEMKO

315484-01

D-01523

5(2)A250VAC 5E4 10T105 IP00

Er

SH10050182-V2

N / A

TUV

N / A

5 (2)A 125/250VAC 4A 30VDC 5E4 40T105 50-60Hz

ENEC

ENEC-00323

5(2)A250VAC 5E4 10T105

EK

SU02030-6007A

SU02030-6007B

5 (2)A 125/250VAC 4A 30VDC 5E4 40T105 50-60Hz

CB

DK-27280-UL

PJESË LISTA

JO.

sasi

artikull

material

1

1

kumarxhi

Bakelit PF2A5-151(j)b i kuq

2

1

levë

H62,argjend i praruar

3

1

Rast

inxhinieri plastik PBT4308 (gri) (GJ54V-0)

4

1

Lëviz copë

The tunxh rrip H62, argjend i praruar

5

1

mbështetje

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

6

2

   i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu

7

1

Terminali

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

8

1

Terminali

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

9

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

10

1

pranverë fletë

berilium bronz QBe2

11

1

  mbulesë

inxhinieri plastik PBT4308(greyï¼ ‰(GJ54V-0)

parametrat teknike

3. SPECIFIKIMET detaj
lloj:KW3A-05TSW0-C075A
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal:#187 lidhni shpejt Terminalin
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

3.1 operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.75 Maks.

origjinal 0.75 Maks.

operativ pozitë

mm

14.7± 0.4

origjinal 14.7± 0.4

lëvizje diferencial

mm

0.4 Maks.

origjinal 0.4 Maks.

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit.
Forca e Lirimit: Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit.
pa pagesë Position: Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet.
Pozita operativ: Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet.
Lëvizja diferencuar: Distanca në mes operacionit dhe pozitën release.

3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Operative varg temperatura: -40 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=544960.942960 from this server. That’s all we know.
3.2.3 kushtet e provës  
Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë.
temperatura e ambientit:                        15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                               45~ 85%
presionin e ajrit:                                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:                        20±2°C
Lageshtia relative:                               60~ 70%
presionin e ajrit:                                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet

3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

3.4. specifikimet elektrike

JO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal  

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s
i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 2000V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2°C për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 h ujë pika do të të jetë 

hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të 

ndodh.

operativ karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ karakteristikë 

shumëllojshmëri Brenda ±10%

 e vlerës së përcaktuar .

jo anomalitë do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2°C për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 90-95%RH për 

96 orë, të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën dhoma normale temperaturë

 and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë

 brenda 1 h ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të të jetë hequr në 

vrapimi ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje do të të jetë 

i njohur në metal pjesë

3.6. Saldim PERFORMANCE

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet 

dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë 

varg :235±5°C;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼°C)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

3.7.qëndrueshmëri

JO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas në

UL61058)

5A 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas 

në në vazhdim rend(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

numër të 

operacion

Testi1

125V

7.5A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

5A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50000ciklet

 

5GPA 125/250VAC ; 4A 30V DC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 

ciklet në 15-20 ciklet / min.

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminali dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% të 

i caktuar vlerë.

6000ciklet,

temperaturë 

të rritet:30°C MAX;

50000ciklet,

temperaturë 

të rritet:55°C MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

 

3.7.2

 

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

5(2)A 125/250VAC

4A 30VDC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet 

në 15-20 ciklet / min.

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:750VAC

Terminali dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% të 

i caktuar vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje 

dhe ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI


5.PAKETIMI

5.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

5.2

paketim numër:

125 copë per box, 5 kuti përr i brendshëm kuti kartoni, 

 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni, çdo 

anijeve kuti kartoni 2500 copë

5.3

peshë:

bruto peshë:   21kg

Neto peshë:     18kg

5.4

madhësi:

46.0 x 33.0 x 29.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni