+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /High Micro Switch aktual

  • /img / kw3a-2510zsw0-a200-high-current-25a-snap-action-switch-panasonic-special.jpg

KW3A-25(10)ZSW0-A200 Lartë aktual 25A Snap Veprimit Switch Panasonic speciale

seri:seri KW3A

Detail shpejtë:

lloj:KW3A-25(10)ZSW0-A200    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal: #250 lidhni shpejt Terminalin
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje
 PJESË LISTA:

NO.

sasi

artikull

material

1

1

kumarxhi

Bakelite PF2A5-151(j)b i kuq

2

1

  levë

H62,argjend i praruar

3

1

Rast

inxhinieri plastik PBT4308 (gri) (GJ54V-0)

4

1

Moving copë

The tunxh rrip H62, argjend i praruar

5

1

mbështetje

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

6

2

i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu

7

1

Terminal

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

8

1

Terminal

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

9

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

10

1

pranverë fletë

berilium bronz QBe2

11

1

mbulesë

inxhinieri plastik PBT4308(greyï¼ ‰(GJ54V-0)

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

    1hp 125V / 2hp 250V 6K T85

UL&kultura

E176213

 

VDE

 

    25(10)A 250VAC 2E4 25T85

CQC

CQC10002040815

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

    25(10)A 250VAC 2E4 25T85

CE

AN50310920003

    25(10)A 250VAC 2E4 25T85

TUV

R50131050

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord

vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

mjetet e pushtetit
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Mikrovalë

parametrat teknike

3. SPECIFIKIMET detaj
lloj:KW3A-25(10)ZSW0-A200    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal: #250 lidhni shpejt Terminalin
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40
3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

2.0 Max

origjinal 2.0 Max.

falas pozitë

mm

16.7 Max

origjinal 16.7 Max.

operativ pozitë

mm

14.9± 0.4

origjinal 14.9± 0.4

SHËNIM:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release  


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=673020.816972 from this server. That’s all we know.
3.2.3 kushtet e provës: Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit
Lageshtia relative
Presioni Air Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
Temperatura Ambient 60 ~ 70%
Lageshtia relative: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal  

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 3750V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2℃ për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

 ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda 

±10% të i caktuar vlerë .

jo anomalitë do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2℃ për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur

 nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë i lejuar 

në qëndrim nën normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 1orë, 

dhe atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h ujë pika do të të jetë

hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 

1 h ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas 

në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje do të 

të jetë i njohur në metal pjesë

3.6. Saldim PERFORMANCE

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj 

duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë of të shfaqje,

 motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

3.7. qëndrueshmëri

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas në

UL61058)

1hp 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion

 normë

numër 

të operacion

Testi1

125V

30A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

25A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50000

ciklet

tension provë(Prerje aktual:0.5mA) 

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

 

25GPA 125/250VAC 

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet në 15-20 

ciklet / min.

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminal dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% 

të i caktuar

vlerë.

6000ciklet,

temperaturë 

të rritet:30℃ MAX;

50000ciklet,

temperaturë 

të rritet:55℃ MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe 

ndërtim

 

3.7.2

 

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

25(10)A 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet në 15-20 

ciklet / min.

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe 

ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI:

5. CIRCUIT DIAGRAM:

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

125 copë për kuti 
5 kuti për i brendshëm kuti kartoni
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 2500 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:   21kg

Neto peshë:     18kg

6.4

madhësi:

46.0 x 33.0 x 29.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni