+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Mikroçelës i Përgjithshëm

  • /img / kw3a-16zsw3-a200-hot-sale-kw3a-micro-snap-action-switch-omron-qershi-ekuivalente.jpg

KW3A-16ZSW3-A200 Hot Shitje KW3A Micro Snap Action Kaloni Omron / Cherry Equivalent

seri:seri KW3A

Detail shpejtë:

lloj: KW3A-16ZSW3-A200    
Kategoria e ndërtimit: tipi D
mënyrës së përdorimit: Snap Veprimit
konfiguracion: Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal: #250 lidhni shpejt Terminalin
rritje: via rritje anësore vrima
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

PJESË LISTA:

jo.

cilësi

 emër

material

1

1

kumarxhi

Bakelit PF2A5-151J(b) e zezë

2

1

levë

tunxh aliazh H62, argjend Praruar

3

1

Rast

plastik PBT4308 (gri)

4

1

pjatë Lëviz

tunxh aliazh H62, argjend Praruar

5

1

mbështetje

tunxh aliazh H65, argjend Praruar

6

1

Terminali

tunxh aliazh H65, argjend Praruar

7

1

kontakt, Fiksuar

AgNi10 / Cu

8

1

kontakt, Lëviz

AgNi10 / Cu

9

1

pranverë

berilium bronz QBe2

10

1

mbulesë

plastik PBT4308 (gri)

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

16A125VAC T105 16GPA 125/250VAC 16(4)A 125/250VAC

10A 30VDC 1/3hp 125VAC 5E4 40T105 50-60Hz

UL&kultura

E176213

16(4)A250VAC 5E4 10T105

VDE

40022705

16(4)A250VAC 5E4 10T105

CQC

CQC04002011514

16(4)A250VAC 5E4 10T105

NEMKO

P10213184

16(4)A250VAC 5E4 10T105

SEMKO

1021704

16(4)A250VAC 5E4 10T105

FIMKO

26298

16(4)A 125/250VAC 10A 30VDC 5E4 40T105 50-60Hz

DEMKO

315484-01

D-01523

16(4)A250VAC 5E4 10T105

Er

SH10050182-V2

N / A

TUV

N / A

16(4)A 125/250VAC 10A 30VDC 5E4 40T105  50-60Hz

ENEC

ENEC-00323

16(4)A250VAC 5E4 10T105

EK

SU02030-6007A

SU02030-6007B

16(4)A 125/250VAC 10A 30VDC 1/3hp 125VAC 5E4 40T105  50-60Hz

CB

DK-27280-UL

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder

lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj:

lloj: KW3A-16ZSW3-A200    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal:#250 lidhni shpejt Terminalin
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

    vë në veprim forcë

N

0.90 Maks.

origjinal 0.90 Maks..

lirim forcë

N

0.20 Min

origjinal 0.20 Min.

     falas pozitë

mm

21.5 Maks.

origjinal 21.5 Maks..

operativ pozitë

mm

16.3± 1.2

origjinal 16.3± 1.2

lëvizje diferencial

mm

1.0 Maks.

origjinal 1.0 Maks..

SHËNIM:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release


3.2  i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=361671.243575 from this server. That’s all we know.                                 
3.2.3 Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2°C
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. specifikimet elektrike

JO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal  

30mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 3750V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2°C për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri brenda 

±10% të i caktuar vlerë .

jo anomalitë do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2°C për 96 orë, të 

magjistare do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet of në vazhdim kushtet ttënbsp;

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas 

në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje do të të jetë 

i njohur në metal pjesë

3.6. saldim Performance

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë 

varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj 

duhet kapje 

të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperature (℃)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim 

metodë

260±5

5±1

bashkim 

metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor 

funksione, elektrik 

Vetitë janë jo 

jonormal.  

3.7. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

16A 125V AC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

numër 

të operacion

Testi1

125V

20A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

16A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50000

ciklet

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

16GPA 125/250VAC ;10A 30V DC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet në 

15-20 ciklet / min.

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë

 (artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% të 

i caktuar vlerë .

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:30°C MAX;

50,000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX;

 

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

3.7.2

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

16(4)A 250VAC

10A 30VDC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 

ciklet në 15~ 20 ciklet / min

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:750VAC

Terminali dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje 

dhe 

ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI:

5. CIRCUIT DIAGRAM:

6.PAKETIMI

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

125 copë për kuti 
5 kuti për i brendshëm kuti kartoni
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 2500 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:   21kg

Neto peshë:     18kg

6.4

madhësi:

46.0 x 33.0 x 29.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni