+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Temperatura e lartë Micro Switch

  • /img / kw3ag-22zsw6-a400p-t200-mini-kalim-me-temperaturë të lartë-omron-zëvendësim.jpg

KW3AG-22ZSW6-A400P T200 Temperatura e lartë Mini Switch Omron Replacement

seri KW3A

Detail shpejtë:

lloj:KW3AG-22ZSW6-A400P    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Nëpërmjet (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

22GPA 125/250VAC 22A 125/250VAC 1E4 10T200 50-60Hz

UL&kultura

E176213

 

VDE

 

 

CQC

 

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

22A 125/250VAC 1E4 10T200 50-60Hz

DEMKO

315484-01 

D-01523

 

CE

 

 

TUV

 

22A 125/250VAC 1E4 10T200 50-60Hz

ENEC

ENEC-00323

 

EK

 

22A 125/250VAC 1E4 10T200 50-60Hz

CB

DK-27280-UL

 

 PJESË LISTA

NO.

sasi

artikull

material

1

1

kumarxhi

Bakelite PF2A5-151(j)b i kuq

2

1

levë

H62,argjend i praruar

3

1

Rast

inxhinieri plastik PBT4308 (gri) (GJ54V-0)

4

1

Moving copë

The tunxh rrip H62, argjend i praruar

5

1

mbështetje

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

6

2

   i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu

7

1

Terminal

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

8

1

Terminal

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

9

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

10

1

pranverë fletë

berilium bronz QBe2

11

1

  mbulesë

inxhinieri plastik PBT4308(greyï¼ ‰(GJ54V-0)

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder

gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit

panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj
lloj:KW3AG-22ZSW6-A400P    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Nëpërmjet (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

3.1 operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

2.2 Max

origjinal 2.2Max.

lëvizje diferencial Udhëtim

mm

1 Max

origjinal 1 Max.

operativ pozitë

mm

19.5± 1.2

origjinal 19.5± 1.2


shënim:
vë në veprim Force
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release  


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Operative varg temperatura: -10 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=401023.11727 from this server. That’s all we know.
3.2.3 kushtet e provës      
Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë.
temperatura e ambientit:                        15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                               45~ 85%
presionin e ajrit:                                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:                        20±2℃
Lageshtia relative:                               60~ 70%
presionin e ajrit:                                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet

3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

3.4 specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal  

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -10±2℃ për 96 orë,

 të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda 

±10% të i caktuar vlerë .

jo anomalitë do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 200±2℃ për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet of në vazhdim kushtet ttënbsp;

ndryshim do të të jetë i lejuar 

në qëndrim nën normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 h ujë 

pika do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të të jetë hequr 

në vrapimi ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje do të 

të jetë i njohur në metal pjesë

3.6. Saldim PERFORMANCE

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit 

kallaj duhet kapje 

të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë of të shfaqje,

 motor funksione, 

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

3.7.  qëndrueshmëri

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas në

UL61058)

 

22GPA 125/250VAC

 

tension provë(Prerje aktual:0.5mA) 

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 ciklet 

në 15-20 ciklet / min.

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminal dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë.

6000ciklet,

temperaturë 

të rritet:30℃ MAX;

10000ciklet,

temperaturë 

të rritet:55℃ MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

 

3.7.2

 

durim

(sipas në EN61058-1

/IEC61058-1)

 

22A 125/250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 

ciklet në 15-20 ciklet / min.

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% të 

i caktuar vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje 

dhe ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI

5. diagram qark

6.  PAKETIMI:

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

125 copë për kuti 
5 kuti për i brendshëm kuti kartoni
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 2500 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:   21kg

Neto peshë:     18kg

6.4

madhësi:

46.0 x 33.0 x 29.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni