+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Mikroçelës i Përgjithshëm

  • /img / kw4as-atsw0-f150-mikro-ndërprerës-10a-ce-ul-miratim-spst-levë-në dispozicion.jpg

KW4A(S)-ATSW0-F150 Micro Switch 10A CE / UL Miratimi SPST Lever Available

seri:KW4A(S) seri

Detail shpejtë:

lloj:KW4A(S)-ATSW0SF150
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit: Snap Veprimit
konfiguracion: Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal: lidhës Terminal
rritje: via rritje anësore vrima
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

6. PJESË LISTA

JO.

sasi

artikuj

material

1

1

Rast

inxhinieri plastik PBT(GJ54V—0)

2

1

JO Terminali

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

3

1

mbulesë

inxhinieri plastik PBT(GJ54V—0)

4

1

mbështetje

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

5

1

kumarxhi

inxhinieri plastik PPS-hGR40 / 41(GJ54V-0)

6

1

Tërhiqe pranverë

The i pandryshkshëm çelik tel   1CR18Ni9

7

1

Lëviz copë

kallaj bronz QSn6.5-0.1

8

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

9

1

i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu


shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

10GPA 125/250VAC1 / 2HP 250VAC25T125,1E4,

50-60HzIP404 A, 30 V dc25T125,1E4, IP40

UL&kultura

E176213

10A250VAC 10E3 10T85

VDE

40012206

10A250VAC 1E4 10T85

CQC

CQC04002011511

 

NEMKO

 

10A250VAC 1E4 10T85

SEMKO

1018469

 

FIMKO

 

10(3)A 125/250VAC25T125,1E4,50-60Hz IP404 A, 

30 V dc25T125,1E4, IP40

DEMKO

D-01298

10A250VAC 1E4 10T85

Er

SH09050215A1-001

 

TUV

 

10(3)A 125/250VAC25T125,1E4,50-60Hz IP404 A, 

30 V dc25T125,1E4, IP40

ENEC

ENEC-00273

10A250VAC 1E4 10T85

EK

SU02030-6003A

10(3)A 125/250VAC25T125,1E4,50-60Hz IP404 A,

 30 V dc25T125,1E4, IP40

CB

DK-26396-UL

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm

shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike

vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj
lloj:KW4A(S)-ATSW0SF150
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal:lidhës Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40
3.1 operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

1.5Maks.

origjinal 1.5Maks.

Pretravel

mm

0.8 Maks.

origjinal 0.8 max.

mbi Udhëtim

mm

0.5Maks.

origjinal 0.5Maks.

lëvizje diferencial Udhëtim

mm

0.2Maks.

origjinal 0.2Maks.

operativ pozitë

mm

8.6±0.4

origjinal 8.6±0.4

shënim:
vë në veprim Force
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Kjo specifikim zbatohet për KW4A(S)Mikro Switch që përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=753163.871867 from this server. That’s all we know.
3.2.3 Kushtet e provës Nëse nuk përcaktohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matje dhe
testet janë si më poshtë:
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Ajo do të kryhet në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2°C
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 ParaqitjaVendosja do të ketë përfundimin e mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2konstruksioni dhe dimensionetRe referuar vizatimit të produktit individual.
3.4. specifikimet elektrike

JO.

artikuj

provë kusht

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal "C" dhe 

terminal "NR".

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 

1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal 

"C" dhe terminal â € dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë 

i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal "C" dhe 

terminal "NR":1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

Nodielektrike 

Thyej do të 

ndodh

3.5. qëndrueshmëri

jo.

artikull

provë kusht

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2°C për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h ujë pika do të të jetë 

hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë:

(artikull 4.3)

Nodielektrike 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda i caktuar 

vlerë .

jo anomalitë 

do të 

të jetë i njohur 

në shfaqje 

dhe 

ndërtimi.

 

 

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 125±2°C për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 

90-95%RH për 96 orë, të ndryshim 

do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të 

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim

kushtet të ndryshim do të 

të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi

kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë

 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

3.6. saldim Performance

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë 

varg235±5°C;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën 

i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼°C)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor 

funksione, elektrik 

Vetitë 

janë jo jonormal. 

3.7.  qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas 

 UL61058)

1/2hp 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

operacion 

ciklet

provë 1

250V

60A

0.4-0.5

6-10ciklet / min

50ciklet

provë 2

250V

10A

0.7-0.8

6-10ciklet / min

50000ciklet

 

temperaturë ngrihem

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar 

për 1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

10GPA 125/250VAC;4A ,30VDC

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 ciklet në 15Cy 20 cikle / min

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2):

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminaland 

terminal:

1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

 

operativ 

karakteristikë

 (artikull 5.1):

brenda 20% të 

i caktuar
vlerë .

 

6000 ciklet 

temperaturë

 ngrihem: 30°C 

MAX;

50000ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 55°C MAX;

jo 

anomalitë 

do të të jetë

 i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

 

3.7.2

 

durim

(sipas 

 EN61058-1

/IEC61058

-1)

10(3)A  125/250VAC

4A 30VDC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet 

në 15Cy 20 cikle / min

Voltage proof:Test&nbtensionage 

do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:750VAC

Terminali dhe 

terren:1125VAC

jo jopërçues 

Thyej

 do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda 10%,-30% 

të i caktuar
vlerë .

temperaturë ngrihem:

55°C MAX

jo anomalitë 

do të 

të jetë i njohur 

në shfaqje 

dhe 

ndërtim

4.vizatim & DIMENSIONI

5.diagram qark

 7.PAKETIMI

7.1

paketim material:

plastik kuti / 

Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

7.2

paketim numër:

100  copë  për  kuti25 kuti  për  i brendshëm  kartoni

4 i brendshëm  cartons  për anijeve  kartona

7.3

peshë:

bruto peshë:   24kg

Neto peshë:     21kg

7.4

madhësi:

500 x 530 x 240mm

Na kontaktoni