+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Gold kromuar Micro Switch

  • /img/kw4as-fzsw3f150-08-glod-plated-mini-switch.jpg

KW4A(S)-FZSW3F150-08 Glod praruar Mini Switch

seri:KW4A(S) seri

Detail shpejtë:

lloj: KW4A(S)-FZSW3F100-08
Kategoria e ndërtimit: tipi D
mënyrës së përdorimit: Snap Veprimit
konfiguracion: Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal: lidhës Terminal
rritje: via rritje anësore vrima
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

0.1GPA 125/250VAC 25T125,5E4,50-60Hz IP40

UL&kultura

 

0.1A250VAC 10E3 10T85

VDE

40012206

0.1A250VAC 1E4 10T85

CQC

CQC04002011511

 

NEMKO

 

0.1A250VAC 1E4 10T85

SEMKO

1018469

 

FIMKO

 

0.1ï¼0.05ï¼ ‰ A 125/250VAC 25T125,5E4,50-60Hz IP4

DEMKO

D-01298

0.1A250VAC 1E4 10T85

Er

SH09050215A1-001

 

TUV

 

0.1ï¼0.05ï¼ ‰ A 125/250VAC 25T125,5E4,50-60Hz IP4

ENEC

ENEC-00273

0.1A250VAC 1E4 10T85

EK

SU02030-6004A

0.1ï¼0.05ï¼ ‰ A 125/250VAC 25T125,5E4,50-460Hz IP4

CB

DK-26396-UL


PJESË LISTË

JO.

sasi

artikuj

material

1

1

NC Terminali

tunxh aliazh H65, argjend i praruar

2

1

Rast

plastik PBT4308

3

1

JO Terminali

tunxh aliazh H65, argjend i praruar

4

1

mbulesë

plastik PBT4308

5

1

mbështetje

tunxh aliazh H65, argjend i praruar

6

1

kumarxhi

plastik PPS-hGR40 / PPS-H-4

7

1

Tërhiqe pranverë

The i pandryshkshëm çelik tel 1CR18Ni9

8

1

Lëviz krah

i pandryshkshëm SUS304 çeliku

9

1

Lëviz copë

SUS304 Tin-bronzi

10

1

veprim kontakt

AgNi10, ar Praruar

 

 


 

shënim: kthyer plastik duhet nuk tejkaloj 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC

produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

parametrat teknike

1. DETAJ SPECIFIKIMET

lloj:                          KW4A(S)-FZSW3F100-08

ndërtim kategori:  D lloj

operacion metodë:        punë e lehtë veprim

konfiguracion:               Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)

Terminali formë:               lidhës Terminal

Mounting:                     nëpërmjet anrritjemounting vrima

mbrojtje:                    IP40

2.1 OPERATIVE KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.25 Maks.

origjinal 0.25 Maks.

mbi Udhëtim

mm

0.8 Maks.

origjinal 0.8 Maks.

lëvizje diferencial Udhëtim

mm

0.8 Maks.

origjinal 0.8 Maks.

operativ pozitë

mm

8.9 ± 1

origjinal 8.9 ± 1

shënim:

vë në veprim Force: The forcë i nevojshëm to veprim the aktuatori nga të falas&nbnë;to të operacion pozitë

lirim Force: The forcë i lejuar të mekanizëm në rivendosur aktuatori pas operacion

falas Position: The pozitë of të aktuatori kur jo i jashtëm forcë është i aplikuar

operativ Position: The pozitë of të aktuatori kur kontakt kalim pronësie marr vend 

lëvizje diferencial: The distancë ndërmjet operacion dhe lirim pozitë          2.2 i përgjithshëm

2.2.1 Aplikacion        kjo Specifikim është i aplikuar në KW4A(S)Mikro ndryshim i përdorur për elektronik pajisje.

2.2.2 operativ temperaturë varg: -10℃ ~ +85°C

2.2.3 provë Kushtet  po të mos ndryshe specifikuar. The kushteve atmosferike për marrje matjet dhe testet janë si poshtë:

i ambientit temperaturë:                      15~ 35a "ƒ

i afërm lagështi:                            45~ 85%

ajror presion:                                   86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

                                A duhet ndonjë dyshim rrjedh in gjykim. ajo do të të jetë kryer&nbnë;at të në vazhdim kushtet.

 i ambientit temperaturë:                     20±2°C

i afërm lagështi:                            60~ 70%

ajror presion:                                   86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

 

2.3 shfaqje ndërtim dhe përmasat

2.3.1 shfaqje                            ndryshim do të kam mirë përfunduar, dhe jo ndryshk plas ose duke veshur dështimet.

2.3.2 ndërtim dhe përmasat   referohem në individ produkt vizatim.

2.4 elektrik specifikimet

JO.

artikuj

provë kusht

kriteret

2.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga tension rënie metodë
pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal

50mΩ MAX

2.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

Nodielektrike Thyej do të ndodh

2.5 qëndrueshmëri

jo.

artikull

provë kusht

kriteret

2.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -10±2°C për 96 orë, të ndryshim
do të të jetë i lejuar për të dalë nën normal dhomë temperaturë
and lagështi kusht për 1orë,dhed atëherë matje
shall be i bërë brenda 1 orë. ujë pika&do tëshall&të jetësp;be hequr.

kontakt
rezistencë
(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi
rezistencë
(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë:
(artikull 4.3)

Nodielektrike pushim
poshtë do ndodh.

operativ
karakteristikë
(artikull 5.1):

brenda i caktuar
vlerë .

jo anomalitë
do të të jetë i njohur
në shfaqje dhe
ndërtim.

2.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2°C për 96 orë, të ndryshim
do të të jetë i lejuar për të dalë nën normal dhomë temperaturë
and lagështi kusht për 1orë,dhed atëherë matje
do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

2.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 90-95%RH për 96 orë, të ndryshim
do të të jetë i lejuar për të dalë nën normal dhomë temperaturë
and lagështi kusht për 1orë,dhed atëherë matje
shall be i bërë brenda 1 h ujë pika do tël të jetëe hequr.

2.5.4

ndryshim të temperaturë

pas 5 ciklet of në vazhdim kushtet ttënbsp;ndryshim
do të të jetë i lejuar për të dalë nën normal dhomë temperaturë
and lagështi kusht për 1orë,dhed atëherë matje
shall be i bërë brenda 1 h ujë pika do tël të jetëe hequr.

2.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të të jetë hequr në vrapimi ujë

jo jashtëzakonshme
gërryerje
do të të jetë
i njohur
në metal pjesë

2.6 saldim Performanca

 

2.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1ï ‰ ndryshueshëm temperaturë varg: 235±5℃;

2ï ¼ ‰ Dip time:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj
duhet të kapet të
95% ngopura zonë

 

2.6.2

 

rezistencë në
bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

        temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperature (℃)

Koha (s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

 

të gjithë of të shfaqje,
motor funksione,
elektrik Vetitë
janë jo jonormal. 

2.7 qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

2.7.1

durim

(sipas në

 UL1054)

0.1A 125V AC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet
faktor

operacion
normë

numër të
operacion

Testi1

125V

0.15A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

0.1A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000ciklet


tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi rezistencë(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe terren:1000VAC

jo jopërçues Thyej
do të ndodh.

operativ karakteristikë
(artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±20% të i caktuar vlerë .

temperaturë ngrihem:30°C MAX

jo anomalitë do të të jetë
i njohur në shfaqje
dhe ndërtim

2.7.2

durim

(sipas në
EN61058-1

/IEC61058-1)

0.1A 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 ciklet
në 15~ 20 ciklet / min

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

Izolimi rezistencë(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe terminal:750VAC

Terminali dhe terren:1125VAC

jo jopërçues Thyej
do të ndodh.

operativ karakteristikë
(artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±20% të i caktuar vlerë .

temperaturë ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë do të të jetë
i njohur në shfaqje
dhe ndërtim

3. vizatim & DIMENSIONI

4. RRETHANI DIAGRAM\\

5. PAKETIMI

5.1

paketim material:

plastik kuti / 

Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

5.2

paketim numër:

100  copë  për  kuti
25 kuti  për  i brendshëm  kartoni
4 i brendshëm  cartons  për anijeve  kartona

5.3

peshë:

bruto peshë:   24kg

Neto peshë:     21kg

5.4

madhësi:

500 x 530 x 240mm

Na kontaktoni