+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Temperatura e lartë Micro Switch

  • /img/kw3at-21zsw3-a300-high-temperature-t125-micro-switch-omron-equivalent-36.jpg

KW3AT-21ZSW3-A300 Lartë Temperatura T125 Micro Switch Omron Equivalent

seri:seri KW3A

Detail shpejtë:

lloj:KW3AT-21ZSW3-A300    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Nëpërmjet (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

21A125VAC T125 21GPA 125/250VAC 21(4)A 125/250VAC 12A 30VDC

UL&kultura

E176213

21(4)A250VAC 1E4 T125

VDE

40022705

21(4)A250VAC 1E4 T125

CQC

CQC04002011514

 

NEMKO

 

21(4)A250VAC 1E4 T125

SEMKO

1021704

 

FIMKO

26298

21(4)A 125/250VAC 12A 30VDC 1E4 40T125 50-60Hz

DEMKO

315484-01

D-01523

21(4)A250VAC 1E4 T125

Er

SH10050182-V2

 

TUV

 

21(4)A 125/250VAC 12A 30VDC 1E4 40T125 50-60Hz

ENEC

ENEC-00323

21(4)A250VAC 1E4 T125

EK

SU02030-6007A

SU02030-6007B

21(4)A 125/250VAC 12A 30VDC 1E4 40T125 50-60Hz

CB

DK-27280-UL

 

PJESË LISTA

JO.

sasi

artikull

material

1

1

kumarxhi

Bakelit PF2A5-151(j)b i kuq

2

1

levë

H62,argjend i praruar

3

1

Rast

inxhinieri plastik PBT4308 (gri) (GJ54V-0)

4

1

Lëviz copë

The tunxh rrip H62, argjend i praruar

5

1

mbështetje

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

6

2

   i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu

7

1

Terminali

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

8

1

Terminali

The tunxh rrip H65, argjend i praruar

9

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

10

1

pranverë fletë

berilium bronz QBe2

11

1

  mbulesë

inxhinieri plastik PBT4308(greyï¼ ‰(GJ54V-0)

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder
Mausi i kompjuterit

gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji

produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj
lloj:KW3AT-21ZSW3-A300    
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Nëpërmjet (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40
3.1 operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.3 Maks.

origjinal 0.3 Maks..

lëvizje diferencial Udhëtim

mm

1.0 Maks.

origjinal 1.0 Maks..

operativ pozitë

mm

16.3 ± 1.2

origjinal 16.3 ± 1.2

shënim:
vë në veprim Force
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release           

3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=321769.187225 from this server. That’s all we know.
3.2.3 kushtet e provës      
Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë.
temperatura e ambientit:                       15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                              45~ 85%
presionin e ajrit:                                      86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:                       20±2°C
Lageshtia relative:                              60~ 70%
presionin e ajrit:                                      86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. specifikimet elektrike

JO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 

1A,5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa 

operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: 

Ndërmjet terminal dhe terminal  

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC,

 matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet 

do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe 

terminal :1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 3750V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2°C për 96 orë,

 të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±10% të i caktuar vlerë .

jo anomalitë do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 135±2°C për 96 orë, të 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje do të 

të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje do të

 të jetë i njohur në metal pjesë

3.6. Saldim PERFORMANCE

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5°C;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj 

duhet 

kapje të 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në

 bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼°C)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor 

funksione, elektrik 

Vetitë 

janë jo jonormal.  

3.7.  qëndrueshmëri

JO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

 

3.7.1

 

durim

(sipas në

UL61058)

 

21GPA 125/250VAC; 12A 30VDC

 

tension provë(Prerje aktual:0.5mA) 

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 

ciklet në 15-20 ciklet / min.

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminali dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% 

të i caktuar vlerë.

6000ciklet,

temperaturë 

të rritet:30°C MAX;

10000ciklet,

temperaturë 

të rritet:55°C MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

 

3.7.2

 

durim

(sipas në EN61058-1

/IEC61058-1)

 

21(4)A 125/250VAC

12A 30VDC

ndryshim do të të jetë operohet 

10,000 ciklet në 15-20 ciklet / min.

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:750VAC

Terminali dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI

5. diagram qark

6.  PAKETIMI:

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

125 copë për kuti 
5 kuti për i brendshëm kuti kartoni
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 2500 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:   21kg

Neto peshë:     18kg

6.4

madhësi:

46.0 x 33.0 x 29.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni