+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Button Push Switch /Ndriçuar Push Button Switch

LA160-12AYSW-11 ndriçuar shtytje button switch me 5 këmbët

seri:seri PB12

Detail shpejtë:

lloj:                             LA160-12AYSW-11
Kategoria e ndërtimit:    D
mënyrës së përdorimit:          Push button switch
konfiguracion:                 Single-Pole dyfishtë -Throw (SPDT)
Forma terminal:                lidhës Terminal
mbrojtje:                     IP40

Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

miratuar Rating

shenjë

Reference No.

 

UL&kultura

 

 

VDE

 

0.7A 110VAC; 0.5A 220VAC; 0.1A 220VDC

CQC

2011010305454397

Aplikimet

i madh largët
kontrollues dhe kontrollues i lëvizshëm largët

orkestrim
Pajisje mjekësore

Telekomunikacioni dhe pajisjet e rrjeteve
Kompjuter & periferikësh
Instrumentation dhe kontrollet

pajisjet industriale elektronike
kontrollues industriale largët
Pajisje mjekësore
komunikim
Kontrollet në natyrë

Ndërtesa publik, siguria në shtëpi, ndërtimin e biznesit, pajisje industriale…etj.

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:LA160-12AYSW-11
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Push button switch
konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Throw (SPDT)
Forma terminal:lidhës Terminal
mbrojtje:IP40
Ratings: 0.7A 110VAC; 0.5A 220VAC; 0.1A 220VDC
përballojë tensionit: 1000VAC,1Min
3.1  i përgjithshëm
3.1.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për LA160 Push butonin Kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
3.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=149189.292213 from this server. That’s all we know.                                 
3.1.3  Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.2ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.2.2Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.

3.3. Karakteristikat elektrike

NO.

artikuj

kushtet e provës

3.3.1

rezistenca e kontaktit

Rezistenca kontaktit duhet të jetë 50mΩ(Max).

3.3.2

rezistenca izolimin

Ajo matet me 500V DC 1minute duhet të jetë 100 milionΩ(Min).

3.3.3

Forca dielektrike

AC 2000V,1min.(para provë durimin)

 AC 1500V,1min.(pas provë durimin)

 

3.4 Karakteristikat mekanike

artikull

Përshkrim

Kushtet e provës

1

Forca operative

300gf±100

2

Jeta operativ

Jeta mekanike të gjithë 1000 000 ciklet

3

Kontakt Hapësira

Min. 3.0mm (IEC61058)

 

3.5qëndrueshmëri

NO.

artikull

gjendja Test

kriteret

3.5.1

durim

(Sipas

 UL61058)

0.7A 110VAC; 0.5A 220VAC; 0.1A 220VDC

Switch do të operohet në përputhje me sekuencën vijuese

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

faktor pushtet

shkalla operacion

Numri i operimit

Test1

110V

0.7A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

110V

0.7A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000ciklet

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

0.7A 110VAC; 0.5A 220VAC; 0.1A 220VDC

Switch do të operohet 100,000 cikle në 15-20 ciklet / min.

tensione Test do të zbatohen për 1 min

rezistenca izolimin(artikull 4.2):

50MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terren:1000VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

6000 Rritja ciklet temperature:45MAX;

10,000 Rritja ciklet temperature:55 MAX;

 

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit

3.5.2

durim

(Sipas EN61058-1

/IEC61058-1)

0.7A 110VAC; 0.5A 220VAC; 0.1A 220VDC

Switch do të operohet 100,000 cikle në 15 ~ 20 cikle / min

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

tensione Test do të zbatohen për 1 min.

rezistenca izolimin(artikull 4.2):

50MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terminal:750VAC

Terminal dhe terren:1500VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

Rritja e temperatures:55 MAX

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit


3.6. bashkim
Lidhës aftësia dhe Rezistenca ndaj nxehtësisë shitur sipas IEC 68-2-20


4. vizatim & DIMENSION:

5. PAKETIMI:

5.1

 paketim materiale:

kuti plastike /
Të dyfishtë-shtresa letër kartoni

5.2

 Paketimi numrin:

100 copë në qese
6 qese në kuti kartoni e brendshme
4 kartona brendshme per anijeve kuti kartoni
Çdo kuti kartoni anijeve 2400 copë

5.3

peshë:

bruto Pesha:    kg

Pesha neto:        kg

5.4

 madhësi:

57.0 x 26.0 x 32.0 CM / 0.045CBM