+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /Mikroçelës i Përgjithshëm

  • /img / ms10-06zswb1-a015-micro-switch-spdt-customized-lever-arm.jpg

MS10-06ZSWB1-A015 Micro Switch SPDT Customized Lever / Arm

seri:seri MS10

Detail shpejtë:

lloj:MS10-06ZSWB1-A015
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Throw (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim 

jo.

6A125 / 250VAC 1/4hp125 / 250VA 1E4 T125 6(2) A, 125/250 VAC 6GP A, 

125/250 VAC 1/4hp 125/250 VAC 6 A, 30 V dc;50-60 Hz, 5E4, 25T105, IP40

UL&kultura

E176213

 

VDE

 

6(2)A 125V / 250VAC 5E4 25T105

CQC

CQC

100020

48742

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

6(2) A, 125/250 VAC 6 A, 30 V dc;50-60 Hz, 5E4, 25T105, IP40

DEMKO

D-00720

 

CE

 

 

TUV

 

6(2) A, 125/250 VAC 6 A, 30 V dc;50-60 Hz, 5E4, 25T105, IP40

ENEC

ENEC-00183

 

EK

 

6(2) A, 125/250 VAC 6 A, 30 V dc;50-60 Hz, 5E4, 25T105, IP40

CB

DK-5193

 

6. PJESË LISTA

NO.

SASI

artikull

material

1

1

kumarxhi

inxhinieri plastik e zezë  PPS-hGR40 / 41(GJ54V-0)

2

1

mbulesë

inxhinieri plastik e zezë PBT(GJ54V—0)

3

1

Moving copë

berilium bronz C1720 HM QSn6.5-0.1

4

1

mbështetje

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

5

1

rast

inxhinieri plastik e zezë PBT(GJ54V—0)

6

1

NC terminal

The tunxh rrip H65 pjatë me argjend

7

1

kontakt

AgNi10, ar i praruar

8

1

NO terminal

AgNi10 / Cu

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord

lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj
lloj:MS10-06ZSWB1-A015
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Throw (SPDT)
Forma terminal:#250 Quick-Connect Terminal
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP40
3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.05 Max

origjinal 0.05 Max

mbi Udhëtim

mm

2.5 Max

origjinal 2.5 Max

operativ pozitë

mm

3.2 ± 2

origjinal 3.2 ± 2

shënim:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release 


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për MS10 Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=644910.1041566 from this server. That’s all we know.
3.2.3 gjendja Test Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë:
temperatura e ambientit: 15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative: 45~ 85%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Ajo do të kryhet në kushtet e mëposhtme.
Temperatura Ambient: 20±2℃
Lageshtia relative: 60~ 70%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 Dukje Ndërtimi dhe Dimension
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2ndërtimit dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4.Specifikimet elektrike

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga

 tension rënie metodë pas disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal

 "C" dhe terminal "NR".

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC, matur pas 1 min ±5s

Applied Position: i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminalterminal

 "NR":1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2℃ për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h ujë pika do të të jetë 

hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ 

MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension 

provë: 

(artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

brenda 10%

 të i caktuar
vlerë .

jo 

anomalitë 

do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje 

dhe ndërtim

 

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2℃ për 96 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed 

atëherë matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH 

për 96 orë, të ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje do të

 të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.6 qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

 

3.6.1

 

durim

(sipas në

 UL61058)

 

1/4hp 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet

 faktor

operacion

 normë

operacion

 ciklet

provë 1

125V

34.8 A

0.4-0.45

6-10Ciklet / min

50ciklet

test2

125V

5.8 A

0.75-0.8

6-10Ciklet / min

50000

ciklet

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

6GPA 125/250VAC; 6A 30VDC

operacion Cycles:50,000 æ¬¡ ;

operacion Frequency:15~ 20 æ¬¡/min

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për

 1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2):

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:1000

VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

 

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda 20% 

të i caktuar
vlerë .

 

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 30℃ MAX;

10000ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 55℃ MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje 

dhe ndërtim.

 

3.6.2

 

durim

(sipas 

në EN61058-1

/IEC61058-1)

 

6GPA 125/250VAC

6A 30VDC

operativ Cycles:50,000 ciklet 

operacion Frequency:15~ 20 ciklet / m 3(0.5)A 250VAC 

Voltage proof:Test&nbtensionage do të të jetë i aplikuar për 

1 minï¼50~ 60Hz, Prerje aktual:0.5mA)

 

 

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension 

provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej do të 

ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20% 

të i caktuar
vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo 

anomalitë 

do të të jetë 

i njohur 

në shfaqje 

dhe 

ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI

5. diagram qark

7.  PAKETIMI:

7.1

 paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

7.2

 paketim numër:

100 copë për kuti 
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 10000 copë

7.3

peshë:

bruto peshë:  8.5kg

 Neto peshë:  7.0kg

7.4

 madhësi:

31.0 x 25.0 x 34.5 CM / 0.045CBM

Na kontaktoni