+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Rocker Switch /I papërshkueshëm nga uji Rocker Switch

3MS1SWJ102VS2QES mostër të lirë ON-OFF 3 kunjat e rrumbullakët kaloni papërshkueshëm nga uji rocker

seri:3MS1

Detail shpejtë:

lloj:                                  3MS1SWJ102VS2QES 
Kategoria e ndërtimit:   D
mënyrës së përdorimit:          Rocker Action
konfiguracion:                  Single-Pol Double-Nëpërmjet (SPDT)
Forma terminal:                 #PCB-CONNECT Terminal
rritje:                          Snap-In
mbrojtje:                        IP67

Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

miratuar Rating

shenjë

Reference No.

 

UL&kultura

E104190

 

VDE

 

 

CQC

 

 PJESË LISTA:

NO.

artikuj

material

1

Rast

ftalat (DAP)(UL94V.0).

2

actuator

Nylon std black.

3

unazë

tunxh, nikel veshur.

4

strehim

çelik.

5

Mbështetje Switch 

tunxh, Tin praruar.

6

Terminalet / kontakti

tunxh, argjend apo ari praruar

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.
Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.
Pajisje mjekësore
komunikimi Pajisje
Automation Equipment
automotive Electronics
orkestrim

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:3MS1SWJ102VS2QES
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Rocker Action
konfiguracion:Single-Pole dyfishtë -Throw (SPDT)
Forma terminal:#187 quick-connect Terminal
rritje:Snap-In
mbrojtje:IP65

1.1  i përgjithshëm 

1.1.1 Aplikacion                 Ky specifikim është aplikuar për 3MS1 energjisë Kaloni përdoret për pajisjet elektronike.

1.1.2 Operative varg temperatura     -30 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=301832.174264 from this server. That’s all we know.                                

1.1.3 kushtet e provës                 Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë

temperatura e ambientit:                       15~ 35a "ƒ

Lageshtia relative:                           45~ 85%

presionin e ajrit:                                    86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.

temperatura e ambientit:                     20±2℃

Lageshtia relative:                           60~ 70%

presionin e ajrit:                                    86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

1.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet

 

1.2.1 shfaqje                                Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.

1.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet    Referojuni vizatim individuale produktit.

1.3. Karakteristikat elektrike

 NO.

artikuj

kushtet e provës

1.3.1

rezistenca e kontaktit

Rezistenca kontaktit duhet të jetë 10mΩ(Max).

1.3.2

rezistenca izolimin

Ajo matet me 500V DC 1minute duhet të jetë 1000MΩ(Min).

1.3.3

Forca dielektrike

AC 2000V,1min.(para provë durimin)

AC 2500V,1min.(pas provë durimin)

1.4 Karakteristikat mekanike

artikull

Përshkrim

Kushtet e provës

1

Forca operative

350gf±100

2

jeta mekanike

Jeta mekanike të gjithë 10 000 ciklet

3

hendeku elektrike

Min. 3.0mm (IEC61058)

 

1.5 qëndrueshmëri

NO.

artikull

gjendja Test

kriteret

1.5.1

durim

(Sipas

 UL61058)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet në përputhje me sekuencën vijuese

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

faktor pushtet

shkalla operacion

Numri i operimit

Test1

120V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

120V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

40000ciklet

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet 40,000 cikle në 15-20 ciklet / min.

tensione Test do të zbatohen për 1 min

rezistenca izolimin(artikull 3.2):

1000MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terren:1000VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 4.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

6000 Rritja ciklet temperature:45MAX;

10,000 Rritja ciklet temperature:55 MAX;

 

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit

1.5.2

durim

(Sipas EN61058-1

/IEC61058-1)

5A 120VAC 2A 250VAC

Switch do të operohet 10,000 cikle në 15 ~ 20 cikle / min

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

tensione Test do të zbatohen për 1 min.

rezistenca izolimin(artikull 3.2):

1000MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terminal:750VAC

Terminal dhe terren:1500VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

Rritja e temperatures:55 MAX

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit

 

1.6. bashkim

Lidhës aftësia dhe Rezistenca ndaj nxehtësisë shitur sipas IEC 68-2-20

2. vizatim & DIMENSION:

3. PAKETIMI:

3.1

paketim materiale:

kuti plastike 
Të dyfishtë-shtresa letër kartoni

3.2

Paketimi numrin:

 

3.3

peshë:

 

3.4

madhësi: