+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Button Push Switch /Button Push General Switch

PB05-B-SW-R çastit shtytje button switch SPST me butonin e kuq

seri:PB04series

Detail shpejtë:

lloj:                             PB05-B-JP-R
Kategoria e ndërtimit:    D
mënyrës së përdorimit:          Push button switch
konfiguracion:                 Single-Pole Single -Throw (SPST)
Forma terminal:                lidhës Terminal
mbrojtje:                     IP55

Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

miratuar Rating

shenjë

Reference No.

 

UL&kultura

 

 

VDE

 

 

CQC

 

 

PJESË LISTA:

NO.

sasi

artikuj

material

1

1

strehim, Pjatë bazë

PA66, UL vlerësuarat:94V-2

2

1

kapak

ABS

3

1

arrë

tunxh,krom, ni praruar

4 1

Terminal dhe kontakti unazë

bakër, argjend ose kallaj i praruar

5 1

mbulesë

ABS,UL vlerësuarat,94v-2

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.
Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:PB05-B-JP-R
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Push button switch
konfiguracion:Single-Pole Single -Throw (SPST)
Forma terminal:lidhës Terminal
mbrojtje:IP55
Ratings 16A 125VAC / 250VAC 1 / 2HP 12V                       
Përballojë 1000VAC tensionit,1Min
3.1  i përgjithshëm
3.1.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për të KAN-J4 energji kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
3.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=896531.761251 from this server. That’s all we know.                                 
3.1.3  Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.2ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.2.2Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.

3.3. Karakteristikat elektrike

NO.

artikuj

kushtet e provës

3.3.1

rezistenca e kontaktit

Rezistenca kontaktit duhet të jetë 50mΩ(Max).

3.3.2

rezistenca izolimin

Ajo matet me 500V DC 1minute duhet të jetë 100 milionΩ(Min).

3.3.3

Forca dielektrike

AC 2000V,1min.(para provë durimin)

 AC 1500V,1min.(pas provë durimin)

 

3.4 Karakteristikat mekanike

artikull

Përshkrim

Kushtet e provës

1

Forca operative

350gf±100

2

Jeta operativ

Jeta mekanike të gjithë 10 000 ciklet

3

Kontakt Hapësira

Min. 3.0mm (IEC61058)

 

3.5qëndrueshmëri

NO.

artikull

gjendja Test

kriteret

3.5.1

durim

(Sipas

 UL61058)

3A 125VAC; 1.5A 250VAC

Switch do të operohet në përputhje me sekuencën vijuese

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

faktor pushtet

shkalla operacion

Numri i operimit

Test1

125V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

3A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000ciklet

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

3A 125VAC; 1.5A 250VAC

Switch do të operohet 50,000 cikle në 15-20 ciklet / min.

tensione Test do të zbatohen për 1 min

rezistenca izolimin(artikull 4.2):

50MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terren:1000VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

6000 Rritja ciklet temperature:45MAX;

10,000 Rritja ciklet temperature:55 MAX;

 

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit

3.5.2

durim

(Sipas EN61058-1

/IEC61058-1)

3A 125VAC; 1.5A 250VAC

Switch do të operohet 50,000 cikle në 15 ~ 20 cikle / min

prova Voltage(Cut-off aktuale:0.5mA)

tensione Test do të zbatohen për 1 min.

rezistenca izolimin(artikull 4.2):

50MΩ MIN

prova Voltage:

Terminal dhe terminal:750VAC

Terminal dhe terren:1500VAC

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike

brenda ±20% i specifiedvalue .

Rritja e temperatures:55 MAX

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit


3.6. bashkim
Lidhës aftësia dhe Rezistenca ndaj nxehtësisë shitur sipas IEC 68-2-20


4. vizatim & DIMENSION:

5. PAKETIMI:

5.1

 paketim materiale:

kuti plastike /
Të dyfishtë-shtresa letër kartoni

5.2

 Paketimi numrin:

100 copë në qese
6 qese në kuti kartoni e brendshme
4 kartona brendshme per anijeve kuti kartoni
Çdo kuti kartoni anijeve 1800 copë

5.3

peshë:

bruto Pesha:   17.2kg

Pesha neto:     14.2kg

5.4

 madhësi:

57.0 x 26.0 x 32.0 CM / 0.045CBM