+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Button Push Switch /Button Push General Switch

PS22F02-500-2A mbyllur Push Button kaloni me 6 kunjat 2A

seri:seri PS22F02

Detail shpejtë:

Ky specifikim është aplikuar për PS-22E15 energji kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
Operative varg temperatura:  -30 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=746553.874377 from this server. That’s all we know.                                 
Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:            15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                  45~ 85%
presionin e ajrit:                         86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

Vërejtje

PJESË LISTA:

NO.

sasi

emër

material

1

1

 KONB

POM

2

1

 BLOCK

Steel strip

3

1

 SPRING

SUS

4

1

CAM Stick

PBS WIRE

5

1

SPRING PLATE

PBS sTRIP

6

1

 FRAME

Steel strip

7

1

 BASE

phenolic rrëshirë

8

1

 TERMINAL

BRASS sTRIP

9

1

 KONTAKT

PBS C5210R-EH

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

Ky specifikim është aplikuar për PS22F02 energjisë Kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=890743.763079 from this server. That’s all we know.

Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë                               
Temperatura Ambient 15 ~ 35 ℃

parametrat teknike

3  i përgjithshëm
3.1.1 Aplikacion  Ky specifikim është aplikuar për PS-22E05 energji kaloni përdoret për pajisjet elektronike.
3.1.2 Operative varg temperatura  -30 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=746553.874377 from this server. That’s all we know.                                 
3.1.3 Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.2ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.2.2Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
Trip 2.5±0.5mm
presioni i kontaktit ≥0.4N
Devijimi në qendër kontakti jo më të madh se një e katërta e diametër të kontaktit
boshllëk≥2.5mm
type Drive Shtypni butonin lloj, vetë-lock përzhit rivendosur sistemin mekanik


3.3.  specifikimet elektrike

NO.

artikuj

kushtet e provës

kriteret

3.3.1

rezistenca e kontaktit

AT MATET 1 KHz SMALL AKTUALE(100 mA OR PAK)

 

50mΩ MAX

30毫 欧 以下.

3.3.2

rezistenca izolimin

Aplikoni një tension 500V DC do të zbatohen për 1 MIN pas së cilës e matjes të bëhet:

(1) midis terminalit.

(2) MES INDIVIDUALE terminali dhe FRAME.

 

100MΩ MIN

 

3.3.3

prova Voltage

rms AC 500v(50~ 60Hz) PËR 1 MIN TRIP AKTUALE: 0.5 mA

1)midis terminalit.

2)MES INDIVIDUALE terminali dhe FRAME.

 

Pa dëmtuar

Pjese arcing OR Ndarja e ETC.

 

 

3.4 karakteristikë mekanike

artikull

Përshkrim

Kushtet e provës

standardet

1

forca terminal

Një ngarkesë statike 300 gf do të zbatohet për terminalin PËR 15 SEC. Në çdo drejtim.

 

Nuk do të ketë asnjë dëmtim të tillë si terminal

çarje, Liri OSE PLAY.ELECTRICAL DHE MECHANICALCHARACTERISTICS do të ngopen.

2

Zhvendosja e actuator

(KNOB)

 

Një ngarkesë statike e 10N (1Kgf) do të zbatohen në krye

actuator(KNOB) DHE PASTAJ ZHVENDOSJET DO TË JETË

Matet edhe drejtimi i shigjetës.

Levë DO   KANE NO ANFUNCTION normalisht.

 

3

LIFE TEST

 

me ngarkesë: AN actuator do t'i nënshtrohet 5,000 Cikle me një shpejtësi prej

15~ 18 cikle PËR 1 MIN.

 

1)KONTAKT REZISTENCA 100 mΩ MAX

2ï ‰ IZOLIMI RESISTANCE

50MΩ MIN.

3ï ‰ përballojë tensionit

AC 500V, 1 MINUTE.

ï¼4ï¼ ‰ OPERATING FORCE

±30% Vlera fillestare.

ï¼5ï¼ ‰ pa dëmtuar

Pjese arcing OR Ndarja e ETC.

 

 

3.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

kushtet e provës

kriteret

3.5.1

HUMIDITY

 

 

Jack duhet të ruhet në një temperaturë prej   40±2 °C AND A

lagështia e 90% TË 95% PËR 96 Hr . PASTAJ JACK DO TË JETË

Mbahet në atmosferik standarde kusht për 1 Hr PËR

procedura të tjera.

 

 

 

3.5.2

STANDARD

ATMOSFERIK

KUSHTET

 

PËRVEÇ NËSE SPECIFIKOHET NDRYSHE. FUSHA STANDARD I ATMOSFERIKE Kushtet për lëshimin

Matjet dhe testet janë si më poshtë:

(1)     temperaturën e ambientit : 5 °C TË 35 °C

(2) LAGESHTIA RELATIVE: 45% TË 85%

(3) AIR PRESION  86AKP-së për 106Kpa

 

3.5.3

PRAKTIKE

TEMPERATURE

RANG

 

-30 ° Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=65868.471804 from this server. That’s all we know. °C

 

3.5.4

RUAJTJA METODA

 

(1) NESE DON \ 'T përdorin produktin MENJËHERË,STORE IT AS dorëzuar në

MJEDISI MËPOSHTME: Me as DIREKT SUNSHINE NOR

Korrozive gazit dhe Normale temperatura. MEGJITHATE, ESHTE

Rekomanduar që ju duhet të përdorin atë sa më shpejt të jetë e mundur para

GJASHTË MUAJ PASS.

 (2) PAS BREAK Vula,IT duhet të vënë mbetur në një

Qese plastike për të ndarë atë nga jashtë dhe ruajtur në

MJEDISI SAME përmendur më lart. Ju duhet të përdorni atë si

SHPEJT.

(3) Mos vendosni SHUMË çelsin për ndëshkim.

 

 

3.6. saldim Performance

 

3.6.1

 

aftësia lidhës

Krye të terminaleve DO TË zhytur 2mm në lidhës

BATH prej 260±5 °C PËR   3±0.5 SECONDS.

 

Zona e dip kallaji duhet të kapur 75% Zona e ngopura

3.6.2

Rezistenca ndaj nxehtësisë bashkim

Kaloni do të inspektojë në kushte të tilla poshtë

Temperatura dhe koha e ngopura

masa Trial

temperature (℃)

Koha (s)

Metoda saldim Slot

260±5

3±1

Metoda e bashkim

360±5

3±1

(2) TMMERSION DEPTH:

IMMERSION Thellesia deri në sipërfaqen e trashësisë BORDIT TË

Shtypura Bordi instalime elektrike 1.6 mm.

 

Pa deformim të rastit apo të tepruar

diarre OFTERMINALS

Mekanike dhe elektrike

KARAKTERISTIKAT do të ngopen.

 

3.6.3

HEAT TEST

 

Jack duhet të ruhet në një temperaturë prej   70±2 °C PËR 48 Orë dhe pastaj ai do t'i nënshtrohet kushte të kontrolluara shërim për 1 HOUR pas së cilës do të bëhet MATJA.

 

3.6.4

COLD TEST

 

Jack duhet të ruhet në një temperaturë prej   -25±3 °C PËR 48 Orë dhe pastaj ai do t'i nënshtrohet kushte të kontrolluara shërim për 1 HOUR pas së cilës do të bëhet MATJA.

 


4. vizatim & DIMENSION: