+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Rocker /Switch Rocker i Përgjithshëm

  • /IMG / r13-11sw2-vozis-switch-SPDT-3pins-on-off-187-shpejtë-connect-terminal-rocker-switch-për-pluhur-catcher.jpg

R13-11SW2 kaloni vozis SPDT 3pins ON-OFF 187 quick-connect switch terminal rocker për pluhur tërheqëse

seri:R13

Detail shpejtë:

lloj:                                   R13-11SW12
Kategoria e ndërtimit:    D
mënyrës së përdorimit:           Aksioni Rocker
konfiguracion:                   Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:                  #187 lidhni shpejt Terminalin
rritje:                           Snap-In
mbrojtje:                         IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

10(6)A 125/250VAC

UL&kultura

E256173

12(8)A 250VAC

VDE

0630-1

12(8)A 250VAC

CQC

CQC09002039559

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

 

CE

 

 

TUV

 

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 

 PJESË LISTA:

ITEM

NAME

MATERIAL

1

buton

plastik

2

bazë

plastik

3

Terminal

tunxh aliazh H65, Silver Praruar

4

pjatë lëviz

tunxh aliazh H65, Silver Praruar

5

kontakt

Silver-Kadmium oksid aliazh

6

kontakt

Silver-Kadmium oksid aliazh

7

pranverë

mangan çelik

8

çelik top

i pandryshkshëm çelik

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.
Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.
Pajisje mjekësore
komunikimi Pajisje
Pajisje automatizimi
automotive Electronics
orkestrim

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:                                    R13-11SW12
Kategoria e ndërtimit:      D
mënyrës së përdorimit:            Aksioni Rocker
konfiguracion:                    Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:                    #187 lidhni shpejt Terminalin
rritje:                           Snap-In
mbrojtje:                          IP40
1.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

4±2 Max

origjinal 4±2

kontakt forcë

N

0.4 Min

origjinal 0.4 Min

elektrik pastrim

mm

3 Min

origjinal 3 Min

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
1.2 KARAKTERISTIKA TË PËRGJITHSHME
3.2.1Aplikacion                    Ky specifikim është aplikuar toR13 Rocker Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Operative varg temperatura 0 ~ 85a "ƒ
3.2.3kushtet e provës              Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë  
temperatura e ambientit:          15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                 45~ 85%
presionin e ajrit:                         86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.  
temperatura e ambientit:          20±2℃
Lageshtia relative:                60~ 70%
presionin e ajrit:                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

1.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 

50VAC nga tension 

rënie metodë pas 

disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: 

Ndërmjet terminal 

dhe terminal  

30mΩ MAX

1.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, 

matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet 

terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal 

dhe terren

100MΩ MIN

1.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet 

do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe 

terminal :1250VAC / min 

(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

1.5. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2℃ për 

96 orë, the ndryshim do të të jetë 

llowed në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje

do të të jetë i bërë brenda 1 h. 

ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: 

(artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri brenda 

±10% të 

i caktuar vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2℃ për

 96 orë, the ndryshim do të të jetë 

i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 

90-95%RH për 96 orë, the 

ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë 

brenda 1 h. ujë pika do të 

të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 20 ciklet të në vazhdim 

kushtet the ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h. 

ujë pika do të të jetë 

hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë 

do të të jetë hequr në 

running ujë 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

1.6. Saldim KARAKTERISTIKAT

 

1.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet 

dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të 

rënie e horizontit kallaj duhet 

capture the 

95% ngopura 

zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë 

kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperaturë

()

kohë

(s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the 

shfaqje, 

motor 

funksione, 

elektrik 

Vetitë 

janë jo 

jonormal.  

1.7. durim

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

12A 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në 

në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion 

normë

numër 

të operacion

Test1

125V

12A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

12A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000

ciklet

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

1GPA 125/250VAC ;

ndryshim do të të jetë operohet 6,000 ciklet në 15-20 ciklet / min.

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

30MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:30℃ MAX;

10,000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX;

 

jo anomalitë 

do të të jetë i njohur 

në shfaqje dhe 

ndërtim

1.7.2

durim

(sipas në

 EN61058-1

/IEC61058-1)

12 (8) A 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 ciklet në 

15~ 20 ciklet / min

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:750VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±20% 

të i caktuar 

vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

2. vizatim & DIMENSION:

3. CIRCUIT DIAGRAM:

4. PAKETIMI:

4.1

paketim material:

plastik çantë / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

4.2

paketim numër:

200 copë për çantë 
10 çanta për i brendshëm kuti kartoni
3 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni 

1 anijeve kuti kartoni 6000 copë

4.3

peshë:

bruto peshë: 26 kg

Neto peshë: 24.5 kg

4.4

madhësi:

57*27*32CM /0.049248CBM

Na kontaktoni