+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Rocker Switch /General Rocker Switch

R11-22SW2.22SW5 DPDT çastit ON-OFF-ON 6 kunjat kaloni papërshkueshëm nga uji rocker për drejtimin e makinës

seri:R11

Detail shpejtë:

lloj:                                   R11-22SW2 / 22SW5
Kategoria e ndërtimit:    D 
mënyrës së përdorimit:           Rocker Action
konfiguracion:                   Double-Pol Double-Nëpërmjet (DPDT)
Forma terminal:                   #250 lidhës Terminal 
rritje:                           Snap-In
mbrojtje:                          IP40

Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

10(6)A 125/250VAC

UL&kultura

E256173

12(8)A 250VAC

VDE

0630-1

12(8)A 250VAC

CQC

CQC09002039559

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

 

CE

 

 

TUV

 

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 


PJESË LISTA:

ITEM

NAME

MATERIAL

1

buton

plastik

2

bazë

plastik

3

Terminal

tunxh aliazh H65, Silver Praruar

4

pjatë lëviz

tunxh aliazh H65, Silver Praruar

5

kontakt

Silver-Kadmium oksid aliazh

6

kontakt

Silver-Kadmium oksid aliazh

7

pranverë

mangan çelik

8

çelik top

i pandryshkshëm çelik


plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.

Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.

Pajisje mjekësore

komunikimi Pajisje

Automation Equipment

automotive Electronics

orkestrim

parametrat teknike

1. SPECIFIKIMET detaj:
lloj:                                   R11-22SW2 / 22SW5
Kategoria e ndërtimit:    D
mënyrës së përdorimit:           Rocker Action
konfiguracion:                   Double-Pol Double-Nëpërmjet (DPDT)
Forma terminal:                   #250 lidhës Terminal
rritje:                           Snap-In
mbrojtje:                         IP40
1.1    operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

4±2 Max

origjinal 4±2

kontakt forcë

N

0.4 Min

origjinal 0.4 Min

elektrik pastrim

mm

3 Min

origjinal 3 Min

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
1.2 KARAKTERISTIKA TË PËRGJITHSHME
1.2.1Aplikacion                       Ky specifikim është aplikuar toR11 Rocker Switch përdoret për pajisjet elektronike.
1.2.2Operative varg temperatura           5℃±125℃
1.2.3 kushtet e provës                Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë  
temperatura e ambientit:              15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:                     45~ 85%
presionin e ajrit:                              86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.  
     temperatura e ambientit:         20±2℃
Lageshtia relative:                      60~ 70%
presionin e ajrit:                               86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
1.3.1 shfaqje                     Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
1.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet    Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

1.4.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në
50VAC nga tension rënie
metodë pas disa
operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë:
Ndërmjet terminal dhe terminal  

20mΩ MAX

1.4.2

Izolimi rezistencë

provë tension:500VDC,
 matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)
Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

1.4.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet
do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :
1250VAC / min (50~ 60Hz)

jo jopërçues Thyej

do të ndodh


1.5. MJEDISI REZISTENCA

 

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -25±2℃ për 96 orë,
the ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim
nën normal dhomë temperaturë dhe
lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë
matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.
ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi rezistencë (artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë
shumëllojshmëri brenda ±10% të
i caktuar vlerë .

jo anomalitë do të
të jetë i njohur në
shfaqje dhe ndërtim.

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 105±2℃ për 96 orë,
the ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim
nën normal dhomë temperaturë dhe
lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë
matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH
për 96 orë, the ndryshim do të të jetë i lejuar në
qëndrim nën normal dhomë temperaturë
and lagështi kusht për 1orë, dhed atëherë
matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.
ujë pika do të të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 20 ciklet të në vazhdim kushtet
the ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim
nën normal dhomë temperaturë dhe
lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë
matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.
ujë pika do të të jetë hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të të jetë
hequr në running ujë 

jo jashtëzakonshme gërryerje
do të të jetë i njohur në metal pjesë

1.6. Saldim KARAKTERISTIKAT

 

 

1.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit kallaj
duhet capture the
95% ngopura zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në
bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the shfaqje,
motor funksione, elektrik
Vetitë janë jo jonormal.  

1.7. durim

 

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

12A 125VAC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet faktor

operacion
normë

numër të
operacion

Test1

125V

14A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

12A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000ciklet

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

1GPA 125/250VAC ;

ndryshim do të të jetë operohet 6,000 ciklet në 15-20 ciklet / min.

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi rezistencë(artikull 4.2): 

30MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe terren:1000VAC

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±20% të i caktuar vlerë .

6000 ciklet
temperaturë ngrihem:30℃ MAX;

10,000 ciklet
temperaturë ngrihem:55℃ MAX;

 

jo anomalitë do të të jetë
i njohur në shfaqje
dhe ndërtim

1.7.2

durim

(sipas në
EN61058-1

/IEC61058-1)

16 (8) A 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 10,000 ciklet në 15~ 20 ciklet / min

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

Izolimi rezistencë(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe terminal:750VAC

Terminal dhe terren:1500VAC

jo jopërçues Thyej do të ndodh.

operativ karakteristikë (artikull 5.1):

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±20% të i caktuar vlerë .

temperaturë ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë do të të jetë
i njohur në shfaqje
dhe ndërtim

2. vizatim & DIMENSION:


3. CIRCUIT DIAGRAM:


4. PAKETIMI:

4.1

paketim material:

plastik çantë / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

4.2

paketim numër:

200 copë për çantë 
10 çanta për i brendshëm kuti kartoni
3 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni 

1 anijeve kuti kartoni 6000 copë

4.3

peshë:

bruto peshë: 28 kg

Neto peshë: 26.5 kg

4.4

madhësi:

57*27*32CM /0.049248CBM