+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Button Push Switch /Button Push General Switch

  • /img / re1202ej1-h01-encoder-with-three-pin.jpg

RE1202EJ1-H01 encoder me tre këmbët

seri: seri RE1202EJ1

Detail shpejtë:

lloj: RE1202EJ1-H01
Kategoria e ndërtimit: D
mënyrës së përdorimit: Ndërprerësi i butonit
konfiguracion: Double-Pol Double-Nëpërmjet (DPDT)
Forma terminal: lidhës Terminal
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

10.kushtet e ruajtjes

10.1

kushtet e ruajtjes

pas provë:

kontakt rezistencë: nën 2 herë fillestar vlerë.

Izolimi rezistencë: 10MΩ Min.

 

 

The performanca kërkesat e specifikuara në artikull 4.1-5.3 do të Ji i kenaqur.

 

jo anomalitë do të zbatohet në shfaqje dhe funksionimin.

The products shall be i ruajtur në the origjinal paketim and mbajtur në dhomë temperature  and lagështi,jashtë  of i drejtpërdrejtë dritë dielli,and  dheg nga ndonjë and të gjitproduktet;corrodo të të jetëzi products shall be plotësisht i përdorur sa me shpejt si i mundshëm,por jo më vonë se 6tëbsp;muaj nga&nbstemperaturëdata of dorëzim. Temperature:5°C ~ 35°C

lagështi:  45%~ 85% Mbajtja periudhë: një vit.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.
Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord
shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test
Ashensor
mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

1.Karakteristikat e përgjithshme:

1.1 Aplikacion: Ky specifikim është aplikuar për encoder rrotullues përdorur për zbatim të përgjithshëm.

1.2 Operative Temperatura Gama: -25 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=806725.687349 from this server. That’s all we know.

1.3 Përdorimit Lagështia relative:≤85%

1.4 Kushtet e provës: Përveç nëse specifikohet ndryshe, kushtet atmosferike për të bërë

Matjet dhe testet janë si më poshtë:

Mjedisi Temperatura: 5 ~ 35 ℃

Lageshtia relative: 45~ 85%

Presioni atmosferik: 86 ~ 106Kpa (860~ 1060mbar)

大气 压力: 86 ~ 106Kpa (860~ 1060mbar)

2. Ratings

Rrotulluese: 10mA 5VDC (Resistance load) Push-në: 0.5A 16VDC (load rezistenca)

4.Karakteristikat elektrike

jo.

artikull

kriteret

provë metodë

4.1

kontakt

rezistencë

200mΩ Max.

ndonjë pajisje me gabim nuk më shumë se 5% mund të jetë përdorur. rezistenca pas provë është the mesatare tëf 5 e suksesshme matjet(.   To kthehet pas operohet 5 nëo 10 qarqet)

4.2

Izolimi

rezistencë

100MΩ Min

250VDC tension është  i aplikuar  ndërmjet çdo palë  of  terminale dhe në mes të the terminal dhe&ntë;the metal kornizë për 60±5S.

4.3

jopërçues

tension

Asnjë ndarje dielektrike   do të ndodhë.

300VAC  (50~ 60Hz,  prerje  –nga  aktual  2mA)  është  i aplikuar  midis jo-të lidhur  terminals and ndërmjet&nbsterminalels&nbsdhend të metal kornizë për 60 ±5s.

4.4

Formati i sinjalit dalës

 

oshilogramë dhe klikoni pikë

2 Faza ndryshëm sinjalet (signal A, sinjal B)ndërhyn treguar në (të thyer linjë tregon ndaloj pozitë.)

Drejtimi Shaft rrotulluese

sinjal

prodhim(ju lutem  referohem në the vizatim për ttënbsp;rradhës drejtim

C.W.

A(Terminal A~C)


B(Terminal B~C)

C.C.W.

A(Terminal A~C)
B(Terminal B~C)

Faza-diffe Rence

T1.T2.T3.T4:≥6Znj

4.5

kërcim

Ndërmjet 3.5V dhe 1.5V matjes qark diagrami 1

masa kusht:360°/s

për rrotullues T1 shpejtësi. t3: 3Znj Max.

t2: 2Znj Max.


5.Karakteristikat mekanike

jo.

artikull

kriteret

provë metodë

5.1

detent

pikë

30 ndalimi tregon çdo kënd të ndalimit:12°±3°

rrotullim 360°

5.2

prodhim

zgjidhje

15 puls / 360°

rrotullim 360°

5.3

rrotulluese Torque

80~200gf.cm

aplikoni a tension metër on the pikë e mesme of the aktuatori (ose matë of bosht) &nësp;to  furniznjëm  a  presion  vertikalisht  nga  i saj  falas  position  për operimin pozitën.

5.4

bosht Luaj në drejtimin aksial

0.3mm Max.

shtytje dhe tërheq i pandryshueshëm ngarkesë of 3N do të të jetë i aplikuar &nbtëto the bosht në drejtimet aks.

5.5

rrotullim luajnë në të klikoni pozicion

3°Max.

Në the më i lartë të the shaft shtyp në 30gf.cm rrotullim çift ​​rrotullues mensurboshtradhës shaft kënd.

5.6

Terminal

Forcë

pas provë,

Elektrikisht dhe mekanikisht shfaqje do të të jetë i kënaqur.

Aplikimi 3N në the terminal fund of tëe forcë  për 10 ± 1s në çdo drejtim.

5.7

Vibration Dëshmi

pas provë,

Elektrikisht dhe mekanikisht shfaqje do të të jetë i kënaqur.

instaloj   the   kodifikuesi   në  &tëp;the   test   pajisje   me   instalimi konvencionale metodat,bëj testprovëp;nën në vijim spec kushtet:

(1) dridhje frekuencë varg = 10~ 55 Hz

(2)  Total amplitudë  = 1.5mm

(3) fshij raport: 10~ 55 ~ 10Hz Përafërsisht. 1 min

(4) metodë of ndryshuar tëe fshij dridhje frekuencë: lineare

(5)  Direction të dridhje: tre pingul  drejtimet duke përfshirë shtytese direcdrejtim

(6) kohëzgjatje: 2 hours (6 orë në total)

5.8

mekanik

goditje

pas provë,

kontakt resistance: 5ΩMax. Izolimi resrezistencëMΩ Min. The elektrik kërkesat e performancës  i caktuar në artikull

4.3-4.5do të të jetë i kënaqur.

do të të jetë falas nga anomalitë mekanike.

encoder do të të jetë testuar sipas në në vijim kërkesë: (1) rritje metodë: normal

(2) përshpejtim: 490Znj² (50G)

(3) kohëzgjatje:  11Znj

(4) provë drejtim: 6 drejtimet

(5)numër të goditjet: 3 times për drejtim (18 tkohëtnbsp;në total

6.Karakteristikat qëndrueshmëri

jo.

artikull

kriteret

provë metodë

6.1

mekanik

jetë

pas provë,

1) kontakt rezistencë: 5ΩMax.

2) Izolimi rezistencë:

10MΩ Min.

3)  Faza-diferenca:

T1.T2.T3 .T4: ≥4Znj

4)  kërcim:

T1. t3: 3ms Max. t2:2Znj Max.

5)  rrotullues çift ​​rrotullues:

The variacion of të çift ​​rrotullues detent sall të jetë brenda 30%

6) jopërçues forcë:

50V AC për 1minutë Min. No dielektrike Thyej.

100,000 qarqet of operacion do të të jetë kryer vazhdimisht në një nortë of 1 ciklet për i dytë pa ngarkesë(360° për një rreth).

7.Karakteristikat bashkim

jo.

artikull

kriteret

provë metodë

7.1

lidhës aftësi

më shumë se 95 të i zhytur  pjesë do të të jetë i mbuluar me lidhës.

encoder do të të jetë testuar sipas në të në vazhdim kërkesë: (1)lidhës:    Sn-3,0 Ag-0.5 cu tin / pa plumb.

(2)Flux: kolofon&nbsFluksiux duke pasur një formal përbërje të 25% të ngurta nga

masë të ujë e bardhë kolofon në metil alkool zgjidhje.

(3)lidhës temperaturë: 255±5℃.

(4)zhytje kohë: 3±1 sekonda.

7.2

rezistenca ndaj bashkim Heat

pas provë,

elektrikisht dhe shfaqje mekanikisht do të të jetë i kënaqur.

encoder do të të jetë testuar sipas në në vijim kërkesë: (1) bashkim temperaturë & immersing kohë(tin / pa plumb):

Vala bashkim: 260°C Max   5s Max

udhëzues bashkim:   350°C Max   2-3s

(2) lidhës:    Sn-3,0 Ag-0.5 cu tin / pa plumb.

(3) Fluksi: Rrjedha e Rosinit duke pasur një formal përbërje of 25% të ngurta me masë&tësp;of ujë e bardhë kolofon në metil alkool zgjidhje.

(4) normë të zhytje dhe shfaqje:

25(±6)mm(1.00±0.25në.), për i dytë

(5) zhytje Thellesi:

The i nevojshëm thellesi of zhytje është në brenda 1~ 1.5mm of&ntë;the trupi i pajisjes.

(6)valë bashkim times :   2 kohët.

(7)The interval ndërmjet dy saldime duhet të jetë më shumë se 2 orë

8. Karakteristikat e provës së motit

jo.

artikull

kriteret

provë metodë

8.1

Test i temperaturës së ulët

pas provë,

kontakt rezistencë: nën 2 herë fillestar vlerë.

Izolimi rezistencë:10MΩ Min.

10MΩ Min.

rrotullim çift ​​rrotullues:fillestar çift ​​rrotullues

±30%

shtytje forcë:fillestar operacion forcë

±30%

The kërkesat e performancës të specifikuara në artikull 4.1-5.3 do të Ji i kenaqur.

The encoder shall be i ruajtur at a temperaturë of –40±2°C for 192 hours  in  njëa termostatik  dhomë,.  dhe  atëherë &nbtëkodifikuesisp;encoder  shall  të nënshtronën  to standard  atmosferik  kusht  përr 1 orër pas cilat matje  do të të jetë i bërë

8.2

Test i temperaturës së lartë

The encoder shall be i ruajtur at a temperaturë of 85 ± 2°C for 192 hours  in njëa termostatik  dhomë,.  dhe atëherë &nbtkodifikuesisp;encoder  shall  të nënshtronën  to standard  atmosferik  kusht  përr 1 orër pas cilat matje  do të të jetë i bërë

8.3

i qëndrueshëm Lagështirë e shtetit Testi i nxehtësisë

The encoder shall be i ruajtur at a temperaturë of 60±2°C me lageshtia relative  of 90% to 95% for 192 hours  in anjënbsp;termostatik  dhomë,. dhe atëherë tkodifikuesi;encoder shall be nënshtruanënbsp;to standard gjendje atmosferike ëror 1&nbsorëur pas që matjet sdo tënbsp;btë jetënbsp;i bërë.

8.4

Iklizmi i temperaturës

After 5 ciklet of në vazhdim conditions,&nbstëhe kodifikuesi shall be i lejuar për të dalë nën normal temperaturë and lagkushtet;conditions për 1 hour,dhend matje&nbsdo tëll&nbstë jetëbe i bërë brenda pasp;hoorëbsp;after që.

8.5

Mjegull e kripës

pas provë,

elektrikisht dhe shfaqje mekanikisht do të të jetë i kënaqur.

The kodifikuesi do të të jetë kontrolluar pas në vijim provë: (1)  temperaturë: 35± 2°C

(2)  Zgjidhja e Kripës: 5±1% (solids nga masë).

(3)  pas duke zhytur, kripë depozitë do të të jetë hequr nga vrapimi ujë. (4)  kohëzgjatje: 4orë

9.vizatim

Na kontaktoni