+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Rocker /Switch Rocker i Përgjithshëm

  • /img / Rj-002SW-këmbët-on-off-spst-rocker-switch-për-ecovrcs-vakum-pastër-robot.jpg

RJ-002kunjat SW ON-OFF SPST kaloni karrige lëkundëse për robot ECOVRCS fshesë me korrent

seri:RJ-002SW

Detail shpejtë:

lloj: RJ-002SW    
Kategoria e ndërtimit: D
mënyrës së përdorimit: Aksioni Rocker
konfiguracion: Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal: #187 lidhni shpejt Terminalin
rritje: Snap-In
mbrojtje: IP40

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

 

UL&kultura

 

 

VDE

 

 

CQC

 

 

NEMKO

 

 

SEMKO

 

 

FIMKO

 

 

DEMKO

 

 

CE

 

 

TUV

 

 

ENEC

 

 

EK

 

 

CB

 


 

PJESË LISTA:

ITEM

NAME

MATERIAL

1

Terminal 

tunxh aliazh H65, Silver Praruar 

2

Terminal 

tunxh aliazh H65, Silver Praruar 

3

bazë 

plastik PA66 

4

buton 

plastik PA66 

5

Moving copë 

tunxh aliazh H65, Silver Praruar 

6

pranverë 

karbon pranverë çelik fije,nikel i praruar 

7

çelik top 

SUS304 

8

kontakt 

AgNi10 / Cu 

9

kontakt 

AgNi10 / Cu 

plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

shtëpi / Pajisje shtëpiake
kazan elektrike, robot pastër, pluhuri tërheqëse, vakum të pastër, Makinë kafeje, Drejtimin e makinës etj.
Pajisje elektronike
lodra, mjetet e pushtetit, panel kontrolli Car etj.
Pajisje mjekësore
komunikimi Pajisje
Pajisje automatizimi
automotive Electronics
orkestrim

parametrat teknike

1.SPECIFIKIMET detaj:
lloj:RJ-002SW    
Kategoria e ndërtimit:D
mënyrës së përdorimit:Aksioni Rocker
konfiguracion:Single-Pol Single-Nëpërmjet (SPST)
Forma terminal:#250 lidhni shpejt Terminalin
rritje:Snap-In
mbrojtje:IP40
1.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

3~ 15

origjinal 3~ 15

kontakt forcë

N

0.4 Min

origjinal 0.4 Min

elektrik pastrim

mm

3 Min

origjinal 3 Min

shënim:
vë në veprim Force:Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
1.2 KARAKTERISTIKA TË PËRGJITHSHME
1.2.1Aplikimi Ky specifikim është aplikuar toRS1Rocker Switch përdoret për pajisjet elektronike.
1.2.2Operative varg temperatura 0 ℃ për 85 ℃
1.2.3 Kushtet e provës Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë  
temperatura e ambientit:15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative:45~ 85%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.  
temperatura e ambientit:20±2℃
Lageshtia relative:60~ 70%
presionin e ajrit:86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
1.3ndërtimi pamjen dhe dimensionet
1.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
1.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
1.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

1.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur 

në 1A,5VDC nga 

tension rënie metodë

pas disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: 

Ndërmjet terminal 

dhe terminal  

20mΩ MAX

1.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, 

matur pas 1 min 

±5s

i aplikuar pozitë: 1)

Ndërmjet terminal 

dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal 

dhe terren

100MΩ MIN

1.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet

do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe 

terminal :500VAC / min 

(50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 1500VAC / min 

(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

1.5. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

1.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në 0±2℃ 

për 96 orë, the ndryshim 

do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 h. ujë 

pika do të të jetë hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

20mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

100MΩ MIN

tension 

provë: 

(artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri brenda 

±10% të 

i caktuar vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim.

1.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2℃ 

për 96 orë, the ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

1.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 

90-95%RH për 96 orë, the 

ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 h. ujë 

pika do të të jetë hequr.

1.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim 

kushtet the ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë 

dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h. 

ujë pika do të të jetë 

hequr.

1.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar 

pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% 

(solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në running ujë 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

1.6. Saldim KARAKTERISTIKAT

 

1.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas. 

1ï ‰ ndryshueshëm temperaturë 

varg ï¼š235±5℃;

2ï ¼ ‰ Dip time:3±0.5s;

 

The zonë të rënie e horizontit

kallaj duhet 

capture the 95% 

ngopura zonë

 

1.6.2

 

rezistencë në bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën 

i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperaturë

ï¼â "ƒï¼ ‰

kohë

(S)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the 

shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik 

Vetitë janë 

jo jonormal.  

1.7.  durim

NO.

artikull

provë kusht

kriteret

1.7.1

durim

(sipas në

 UL61058)

2.5Një 15VDC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në 

në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion

 normë

numër 

të operacion

Test1

120V

12.625A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

120V

10.1A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

6000

ciklet

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

100MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terren:1000VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

Within10%,

-30%% të 

i caktuar vlerë .

6000 ciklet 

temperaturë 

ngrihem:30℃ MAX;

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

1.7.2

durim

(sipas në 

EN61058-1

/IEC61058-1)

5A 15VDC

ndryshim do të të jetë operated30,000 ciklet në 

15~ 20 ciklet / min

tension provë(Cut-off aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

100MΩ MIN

tension provë:

Terminal dhe 

terminal:500VAC

Terminal dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri 

brenda ±30% 

të i caktuar vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55℃ MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje dhe 

ndërtim

2. vizatim & DIMENSION:

3. CIRCUIT DIAGRAM:

4. PAKETIMI:

4.1

paketim material:

plastik tabaka / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

4.2

paketim numër:

100 copë për tabaka 
 10 tabaka për i brendshëm kuti kartoni
 4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni 

 çdo anijeve kuti kartoni 4000 copë         

4.3

peshë:

bruto peshë: 16.35 kg

Neto peshë: 15 kg

4.4

madhësi:

40 x 30 x 35 CM /0.052CBM

 

Na kontaktoni