+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /dip Switch /DPL

SW12-DPL-05(R)-T 5Pins Cabriole këmbën Kaloni DIP Switch Piano Push Switch

seri:SW12-DPL-05(R)

Detail shpejtë:

SPECIFIKIMET detaj:

lloj: SW12-DPL-05(R)

mënyrës së përdorimit: DIP Switch

në përputhje me: â-IP40  □ IP65  □ IP67  □ IP68

vlerësim: DC 50V 0.3A

Vërejtje

PJESË LISTA: 

NO.

emër

material

1

bazë

LPK-Black

2

Top Cover

LPK-Black

3

trajtuar

LPK-White

4

Terminal

allpr bakrit

Aplikimet

1.Produktet Digital: Kamera dixhitale, video dixhitale dhe kështu me radhë;   

2.Remote Control: Telekomanda e automobilave produkteve të sigurisë së brendshme;   

3.Produkte Komunikimi: celular, Telefoni automjeteve-montuar, set telefonike, pajisje ndërtimi, PDA dhe kështu me radhë;  
                                             
4.pajisje Homehole: Set televizori, mikrovalë, furnelë elektrike oriz, tifozët elektrike ,frigorifer,rondele;Ajër të kondicionuar dhe kështu me radhë;   
                                                                              
5.Produkte të Sigurimit: Citofon vizuale, monitoruar dhe kështu me radhë;   
                      
6.lodra: lodra elektrike dhe kështu me radhë;   

7.produktet kompjuterike: kamera PC dhe kështu me radhë;   

8.ushtrime Machines: treadmills, masazh kolltuk dhe kështu me radhë;                                                                    

9.pajisje mjekësore: sphygmomanometer, termometër, spital thirrje sistemit dhe kështu me radhë;
      
10.Të tjerët:  lazer stilolaps ,akrep,Wireless miut telekomandë pen,Laser projektimi pen,Faqe turner,penï¼ elektronike> MousePenï¼> projektor dhe kështu me radhë;

11.çelsin që veprojnë në të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të tilla si pajisjet audio, zyra pajisje, pajisjet e komunikimit, instrumentet matëse, TV, video regjistruesit,vendos të automobilave, etj.

12.Pajisje shtëpiake, forca elektrike, Telekomunikacionit, makinë metalprerëse, anije, Tekstil, shtypje, makinë minierave,  Instrument Muzikë, etj.

parametrat teknike

. SPECIFIKIMET detaj:

lloj:                         SW12-DPL-05(R)  

mënyrës së përdorimit:          DIP Action

Forma terminal:                  ■ PCB

mbrojtje:                      ■ IP40   □ IP65   □ IP67   □ IP68 

2.1  karakteristikë e përgjithshme: 

2.1.1 Aplikacion  Ky specifikim është aplikuar në DIP Kaloni përdorur për pajisjet elektronike.

2.1.2 Operative varg temperatura  -20℃ + 70℃

2.1.3 kushtet e provës                        

Përveç nëse specifikohet tjera. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë:

temperatura e ambientit:                             5~ 35a "ƒ

Lageshtia relative:                                45~ 85%

presionin e ajrit:                       86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.

temperatura e ambientit:                             20±2℃

Lageshtia relative:                                60~ 70%

presionin e ajrit:                      86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)

2.2 ndërtimi pamjen dhe dimension:

2.2.1 shfaqje       

Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.

2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet    Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. DHËNAT ELEKTRIKE

NO.

artikuj

kushtet e provës

kriteret

2.3.1

rezistenca e kontaktit

Do të maten me 1kHz vogël aktuale(100 mA OR PAK) nga tensionit të bjerë metodë pas disa operacioneve pa ngarkesë.

Pozicioni Aplikuara: Midis terminal dhe terminal

50mΩ MAX

2.3.2

rezistenca izolimin

tensionit Test: 100VDC, matur pas 60 ±5s

Pozicioni Aplikuara:

1)Midis terminal dhe terminal

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.4. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikuj

kushtet e provës

kriteret

 

 

2.4.1

temperaturë të ulët

Pas testimit në -25±3℃ për 96 h, kaloni do të lejohet të qëndrojë në temperaturë normale të dhomës dhe kusht lagështisë për 1h, dhe pastaj matja duhet të bëhet brenda 1orëh. Pika e ujit duhet të hiqet.

rezistenca e kontaktit(artikull 4.1):

200mΩ MAX

rezistenca izolimin (artikull 4.2):

50MΩ MIN

prova Voltage: (artikull 4.3)

Nuk ka ndarje dielektrike do të ndodhë.

karakteristike Operative (artikull 5.1):

Operative të ndryshme karakteristike Brenda ±10% e vlerës së përcaktuar .

Nuk anomalitë do të njihet në pamjen dhe të ndërtimit.

2.4.2

Temperaturë të lartë

Pas testimit në 85±2℃ për 96 h, kaloni do të lejohet të qëndrojë në temperaturë normale të dhomës dhe kusht lagështisë për 1h, dhe pastaj matja duhet të bëhet brenda 1orëh.

2.4.3

Qëndrueshme Hidro ngrohjes

Pas testimit në 40±2℃ dhe 90-95% RH për 96 h, kaloni do të lejohet të qëndrojë në temperaturë normale të dhomës dhe kusht lagështisë për 1h, dhe pastaj matja duhet të bëhet brenda 1orëh. Pika e ujit duhet të hiqet.

2.4.4

ndryshimi i

temperaturë

pas 5 cikle të kushteve të mëposhtme kaloni do të lejohet të qëndrojë në temperaturë normale të dhomës dhe kusht lagështisë për 1h, dhe pastaj matja duhet të bëhet brenda 1 orë. Pika e ujit duhet të hiqet.

2.4.5

Salt mjegull

ai kaloni  duhet të kontrollohen pas pas testit:

1)  temperaturë: 35℃±2℃

2)  zgjidhje kripë : 5±1%(solids me masë)

1)        kohë: 24±1 orë

pas testit,depozitave kripë do të hiqet nga ujë të rrjedhshëm.

 

2.5. Saldim PERFORMANCE

 

 

 

 

2.5.1

 

 

 

 

aftësia lidhës

Testi Switch në kushte të tilla dhe të inspektojë pas.

1) Varg ndryshueshëm temperatura: 235±5℃;

2) Koha Dip: 3±0.5s;

 

Zona e dip kallaji duhet të kapur 95% Zona e ngopura

 

2.5.2

 

Rezistenca ndaj nxehtësisë bashkim

 

Kaloni do të inspektojë në kushte të tilla poshtë

Temperatura dhe koha e ngopura

masa Trial

temperature (℃)

Koha (s)

Metoda saldim Slot

260±5

5±1

Metoda e bashkim

350±5

3±0.5

 

 

Të gjitha të shfaqjes, funksionet motorike, vetitë elektrike ka anormale. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.6. karakteristikat mekanike

NO.

artikull

Test Condition

kriteret

 

2.6.1

 

 Operration  forcë

 

shtytje lateral

 

 

 

200gf MAX

 

2.6.2

 

Travel mbylljes

Në horizontal kaloni drejtim të trajtojë

opration,me një të barabartë 2 herë qëllimi i pozicionit kaloni fromone në marshin e ardhshme, lëviz distancë matëse trajtuar.

 

2mm±0.2mm

2.6.3

Stem Forca

Dhe përgjatë direcition drejtimin në kulmin dorezë (500G) në testin forcë, Ora është 30 sekonda.

 


2. vizatim & DIMENSION: 

3. PAKETIMI: 

3.1

 paketim materiale:

 tub

3.2

 Paketimi numrin:

 121 copë në tub
 32tuba per anijeve kuti kartoni
 Çdo kuti kartoni anijeve 3872 copë

3.3

peshë:

 bruto Pesha:   2.6kg

 Pesha neto  :   2.4kg

3.4

madhësi:

550 x 380 x 260 CM