+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /prekshëm Switch /General Tact ndërprerës

  • /img / ts2a-031Br-g8-p-5-këmbët-31mm-160gf-tact-kalimi me-terren-pin.jpg

TS2A-031B(R)-G-8-P 5 Pins 3.1mm 160gf Tact ndërprerës me Ground Pin

seri:TS2A

Detail shpejtë:

lloj: TS2A-031B(R)-G-8-P
mënyrës së përdorimit: takt Action
konfiguracion: Instrumenti me ndjenjë reagime
Forma terminal: SMT typeï¼â- bishtalec â-¡NO BRAIDï¼ ‰
rritje: bashkim
mbrojtje: Në përputhje me ■ IP40   □ IP65   □ IP67   □ IP68

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje
Aplikimet

1.anijeve mjet:button Amazon dash;

2.Produkte Audio:MP3, MP4, DVD. Audio;  

3.Produktet Digital: Kamera dixhitale, video dixhitale dhe kështu me radhë;   

4.Remote Control: Telekomanda e automobilave produkteve të sigurisë së brendshme;   

5.Produkte Komunikimi: celular, Telefoni automjeteve-montuar, set telefonike, pajisje ndërtimi, PDA dhe kështu me radhë;  
                                             
6.pajisje Homehole: Set televizori, mikrovalë, furnelë elektrike oriz, tifozët elektrike ,frigorifer,rondele;Ajër të kondicionuar dhe kështu me radhë;   
                                                                              
7.Produkte të Sigurimit: Citofon vizuale, monitoruar dhe kështu me radhë;   
                      
8.lodra: lodra elektrike dhe kështu me radhë;   

9.produktet kompjuterike: kamera PC dhe kështu me radhë;   

10.ushtrime Machines: treadmills, masazh kolltuk dhe kështu me radhë;                                                                    

11.pajisje mjekësore: sphygmomanometer, termometër, spital thirrje sistemit dhe kështu me radhë;
      
12.Të tjerët:  lazer stilolaps ,akrep,Wireless miut telekomandë pen,Laser projektimi pen,Faqe turner,penï¼ elektronike> MousePenï¼> projektor dhe kështu me radhë;

13.çelsin që veprojnë në të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të tilla si pajisjet audio, zyra pajisje, pajisjet e komunikimit, instrumentet matëse, TV, video regjistruesit,vendos të automobilave, etj.

14.Pajisje shtëpiake, forca elektrike, Telekomunikacionit, makinë metalprerëse, anije, Tekstil, shtypje, makinë minierave,  Instrument Muzikë, etj.

parametrat teknike

2.1 i përgjithshëm
2.1.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për TACT Kaloni përdorur për elektronik  pajisje.
2.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=958176.568656 from this server. That’s all we know.
2.1.3 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=466271.77551 from this server. That’s all we know.      
2.1.4 kushtet e provës         
temperatura e ambientit 5 deri 35 ℃
lagështia relative 45 ~ 85%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin nga gjykimi, Testet do të kryhen në nivel  kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
lagështia relative 60 ~ 70%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
2.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
2.2.1 shfaqje  Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. ELEKTRIKE SPECIFIKIM

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.3.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 10mA 5VDC nga tension rënie

 metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal

50mΩ MAX

2.3.2

Izolimi rezistencë

provë tension:100VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.3.3

jopërçues tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :

250VAC (50~ 60Hz)

jo jopërçues Thyej

do të ndodh.

2.3.4

kontakt fryrje

lehtë i mrekullueshëm the qendër të the rrjedhin një

t një normë hasur në normal përdorim

(3 në 4 kohët për i dytë), dhe fryrje 

do të të jetë testuar në "ON" dhe "OFF" 

ON-5msec.max

OFF-8msec.max

 

2.4. MJEDISI REZISTENCA:

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.4.1

rezistencë në

ulët temperaturë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1 orë.

 para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:-30±2℃

2)kohë: 96orë

kontakt rezistencë: 

200mΩ MAX

Izolimi rezistencë:

50MΩ MIN

tension provë:

jo jopërçues 

Thyej do të ndodh.

operativ 

karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±10% të 

i caktuar vlerë .

jo jashtëzakonshme

 gërryerje do të të jetë

i njohur 

në metal pjesë.

 

2.4.2

nxehtësi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

 dhe lagështi kushtet për 

1orë para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:70±2℃

2)kohë: 96orë

2.4.3

lagështi

rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

 dhe lagështi kushtet për 

1orë para matjet janë i bërë:

1)temperaturë: 60±2℃

2)i afërm lagështi: 90 në 95%

3)kohë:96orë

2.4.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet, 

the mostër do të të jetë i lejuar në qëndrim nën

normal temperaturë dhe lagështi 

kushtet për 1orë dhe matjet do të të jetë

 i bërë. gjatë the provë Waterdrops do të të jetë hequr.

 

Temperatura / â "ƒ

Koha / orë

1 cikël

-10±2

2

-10~ 65

1

65±2

2

65~ -10

1

 

 2.4.5

Sulfuration

rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet 

për 1orë para matjet janë i bërë:

1)H2S gaz përqendrimet: 3ppm±1ppm

2)kohë:48orë

3)temperaturë: 40±2℃(90~ 95% RH)

2.4.6

Kripë mjegull

The ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim provë:

1)temperaturë: 35℃±2℃

2)Kripë zgjidhje : 5±1%(solids nga masë)

3)kohë: 4±1 orë

pas provëkripë depozitë do të të jetë hequr nga running ujë.

2.5. Saldim PERFORMANCE

 

2.5.1

 

solderability

ndryshim provë nën i tillë

 kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :245±5℃;

2)rënie e horizontit Koha: 2±0.5s;

Përveç për the buzë, the shtresë

duhet mbulesë një minimum 90%

 

2.5.2

 

rezistencë  nxehtësi bashkim

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

gjykim masë

temperaturë(℃)

kohë(s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

atje do të të jetë jo shenjë të dëm

mekanikisht dhe elektrikisht.

2.6. qëndrueshmëri

 

2.6.1

operacion jetë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

the provë i vendosur përpara poshtë: DC 12V,

50 mA rezistencë ngarkesë, 

normë të operacion:60herë / min.; 

operativ forcë:1.5I; mesatare faji-free jetë100,000 ciklet

kontakt rezistencë:

≤200mΩ

kontakt fryrje:

≤10Znj

operativ forcë:

fillestar vlerë±30%

 

2.6.2

dridhje

matje do të të jetë i bërë

 në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë:

1) dridhje frekuencë varg: 

10Hz to 55Hz në 1Hzz;

2) amplitudë: 1.5mm; 

3) drejtim të dridhje: tre 

reciprokisht pingul drejtim

 duke përfshirë the drejtim të rrjedhin Udhëtim

4) kohëzgjatje: çdo 2orë.

2.6.3

operacion forcë

The ndryshim është vendosur pingul

 në the drejtim të the operacion,

gradualisht forcë në Celës më i lartë qendër 

të ndryshim, masë maksimal

intensiteti kur ajo kryer i nevojshëm.

160±50gf

2.6.4

mbi Udhëtim

ndryshim në the vertikale operativ 

orientim vendosje, me një forcë

i barabartë to 2 kohët sipas to&nësp;the 

i pandryshueshëm ngarkesë i aplikuar në the ndryshim

buton the më i lartë qendër, 

masë the më i lartë lëviz distancë

0.25±0.15mm

2.6.5

kthimi forcë

The mostër ndryshim është instaluar 

i tillë që the drejtim të ndryshim 

operacion është vertikale dhe në 

dëshpëruar the rrjedhin në i saj qendër

në the e tërë Udhëtim distancë, 

the forcë të the rrjedhin to kthimi në

i saj falas pozitë do të të jetë matur.

50gf.min.

2.6.6

Stop forcë

vendosje the ndryshim i tillë që the 

drejtim të ndryshim operacion është

vertikale, dhe atëherë një i pandryshueshëm ngarkesë të 

30N do të të jetë i aplikuar në the

drejtim të rrjedhin operacion 

për një periudhë të 1 min.

atje do të të jetë jo shenjë të dëm

mekanikisht dhe elektrikisht.

2.6.7

Stem forcë

vendosje the ndryshim i tillë që the

 drejtim të ndryshim operacion është

vertikale, dhe atëherë the maksimal 

forcë në përballoj një tërheq i aplikuar

e kundërt në the drejtim të rrjedhin 

operacion do të të jetë matur.

3Kgf.min.

3.vizatim & DIMENSION:

Na kontaktoni