+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /prekshëm Switch /General Tact ndërprerës

  • /img / ts45a-055c-g75-45mm-SMT-takt-switch-55mm-height-tactil-switch.jpg

TS45A-055C-G7.5 4.5mm SMT takt kaloni lartësia 5.5 mm kaloni tactil

seri:TS45A

Detail shpejtë:

2. SPECIFIKIMET detaj:
lloj:                          TS45A-055C-G7.5
mënyrës së përdorimit: takt Action
konfiguracion:          Instrumenti me ndjenjë reagime
Forma terminal:          lloj tipi PCB SMT (□ bishtalec □ NO bishtalec)
rritje:                  bashkim
mbrojtje:                Në përputhje me ■ IP40   □ IP65   □ IP67   □ IP68

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

4. PJESË LISTA:

 

      NO.

   NAME

 MATERIAL

       1

       1

  Terminal

Bronzi argjendi plating

       2

       1

  Rast

APP-ja, e zezë

       3

       1

  kontakt

kontakt SUS301 plating side argjendi

       4

       1

  mbulesë

Plating SPCC CuSn

       5

       1

  Stem

APP-ja e zezë 

kthyer plastik duhet nuk tejkaloj 20%.

Aplikimet

1.Produkte Audio:MP3, MP4, DVD. Audio;  

2.Produktet Digital: Kamera dixhitale, video dixhitale dhe kështu me radhë;   

3.Remote Control: Telekomanda e automobilave produkteve të sigurisë së brendshme;   

4.Produkte Komunikimi: celular, Telefoni automjeteve-montuar, set telefonike, pajisje ndërtimi, PDA dhe kështu me radhë;  
                                             
5.pajisje Homehole: Set televizori, mikrovalë, furnelë elektrike oriz, tifozët elektrike ,frigorifer,rondele;Ajër të kondicionuar dhe kështu me radhë;   
                                                                              
6.Produkte të Sigurimit: Citofon vizuale, monitoruar dhe kështu me radhë;   
                      
7.lodra: lodra elektrike dhe kështu me radhë;   

8.produktet kompjuterike: kamera PC dhe kështu me radhë;   

9.ushtrime Machines: treadmills, masazh kolltuk dhe kështu me radhë;                                                                    

10.pajisje mjekësore: sphygmomanometer, termometër, spital thirrje sistemit dhe kështu me radhë;
      
11.Të tjerët:  lazer stilolaps ,akrep,Wireless miut telekomandë pen,Laser projektimi pen,Faqe turner,penï¼ elektronike> MousePenï¼> projektor dhe kështu me radhë;

12.çelsin që veprojnë në të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të tilla si pajisjet audio, zyra pajisje, pajisjet e komunikimit, instrumentet matëse, TV, video regjistruesit,vendos të automobilave, etj.

13.Pajisje shtëpiake, forca elektrike, Telekomunikacionit, makinë metalprerëse, anije, Tekstil, shtypje, makinë minierave,  Instrument Muzikë, etj.

parametrat teknike

2.1 i përgjithshëm
2.1.1 Aplikacion  Ky specifikim është aplikuar për TACT Kaloni përdorur për pajisjet elektronike.
2.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=958176.568656 from this server. That’s all we know.
2.1.3 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=466271.77551 from this server. That’s all we know.      
2.1.4 kushtet e provës         
temperatura e ambientit 5 deri 35 ℃
lagështia relative 45 ~ 85%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin nga gjykimi, Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
lagështia relative 60 ~ 70%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
2.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
2.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. DHËNAT ELEKTRIKE

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.3.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 10mA 5VDC nga 

tension rënie metodë pas disa

operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal

100mΩ MAX

2.3.2

Izolimi rezistencë

provë tension:100VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.3.3

jopërçues tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë 

i aplikuar për 1 min(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :250VAC (50~ 60Hz)

jo jopërçues Thyej

do të ndodh.

2.3.4

kontakt fryrje

lehtë i mrekullueshëm the qendër të the rrjedhin at një normë hasur inënbsp;normal përdorim

(3 to 4 kohët për sekond), and fryrje do të të jetë tenëuar at "ON" anddhesp;"OFF" 

ON-5msec.max

OFF-5msec.max

 

2.4. MJEDISI REZISTENCA:

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.4.1

rezistencë në

ulët temperaturë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe kushtet lagështia për 1 h. 

para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:-30±2℃

2)kohë: 96orë

kontakt rezistencë: 

200mΩ MAX

Izolimi rezistencë:

100MΩ MIN

tension provë:

jo jopërçues Thyej do të

ndodh.

operativ karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda±10% të i caktuar vlerë .

jo jashtëzakonshme gërryerje do të

të njihet në metal pjesë.

 

2.4.2

nxehtësi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe kushtet lagështia për 1orë 

para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:80±2℃

2)kohë: 96orë

2.4.3

lagështi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe kushtet lagështia për 1orë 

para matjet janë i bërë:

1)temperaturë: 40±2℃

2)i afërm lagështi: 90 në 95%

3)kohë:96orë

2.4.4

temperaturë

çiklizëm provë

sipas në në vazhdim figurë, pas 5 ciklet, 

provë pas mbajtje në normal

kusht për 30 min.

 2.4.5

Sulfuration

rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe kushtet lagështia për 1orë 

para matjet janë i bërë:

1)H2S gaz përqendrimet: 3ppm±1ppm

2)kohë:12orë

3)temperaturë: 40±2℃(90~ 95% RH)

2.4.6

Kripë mjegull

1)temperaturë: 35℃±2℃

2)cikël: 24 orë duke testuar(3 kohët) dhe 

1 orë ndaluar. i bazuar në total 24 orë. 

3)Kripë Zgjidhjet koncentrim:5±1% nga peshë.

2.5. Saldim PERFORMANCE

2.5.1

solderability

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :245±5℃;

2)rënie e horizontit Koha: 2±0.5s;

Përveç për the buzë, the shtresë

duhet mbulesë një minimum 90%

2.5.2

rezistencë nxehtësi

bashkim

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

gjykim masë

temperaturë(℃)

kohë(s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

3±0.5

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

atje do të të jetë jo shenjë të dëm

mekanikisht dhe elektrikisht.

2.6. qëndrueshmëri

2.6.1

 operacion jetë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë:

 DC 12V, 50 mA rezistencë ngarkesë,

normë të operacion:60 herë / min.; 

mesatare faji-free jetë100,000 ciklet

kontakt rezistencë:

≤200mΩ

kontakt fryrje:

≤10Znj

operativ forcë:

fillestar vlerë±30%

2.6.2

dridhje

matje do të të jetë i bërë në vazhdim the provë i vendosur përpara poshtë:

1) dridhje frekuencë varg: 10Hz to 55Hz në 1Hzz;

2) amplitudë: 1.5mm; 

3) drejtim të dridhje: tre reciprokisht pingul 

direction duke përfshirë thdrejtimrection të

rrjedhin Udhëtim

4) kohëzgjatje: çdo 2orë.

2.6.3

operacion forcë

The ndryshim është vendosur pingul në the drejtim 

të the operacion, gradualisht forcë në Celës më i lartë

qendër të ndryshim, masë maksimal intensiteti 

kur ajo kryer i nevojshëm.

250±50gf

2.6.4

mbi Udhëtim

ndryshim në the vertikale operativ orientim vendosje, 

me një forcë i barabartë në 2 kohët sipas

to the i pandryshueshëm ngarkesë&nbnë;i aplikuar on the ndryshim buton the më i lartë qendër, 

masë the më i lartë lëviz distancë

0.25±0.10mm

2.6.5

kthimi forcë

The mostër ndryshim është instaluar i tillë që the drejtim 

të ndryshim operacion është vertikale dhe në

dëshpëruar the rrjedhin in i saj qendër&nbnë;to the e tërë Udhëtim distancë, 

the forcë të the rrjedhin to kthimi në

i saj falas pozitë do të të jetë matur.

60gf.min.

2.6.6

Stop forcë

vendosje the switch i tillë që the drejtim të&nbsndryshimch 

operacion është vertikale, dhe atëherë një i pandryshueshëm ngarkesë të

30N do të të jetë i aplikuar në the drejtim of rrjedhin operacion për një peritëhë of 1 min.

atje do të të jetë jo shenjë

të dëmtuar mekanikisht

dhe elektrikisht.

2.6.7

Stem forcë

vendosje the switch i tillë që the drejtim të&nbsndryshimch 

operacion është vertikale, dhe atëherë the maksimal

forcë to përballoj një tërheq i aplikuar e kunëërt to the 

drejtim të rrjedhin operacion do të të jetë matur.

20N.min.

3.vizatim & DIMENSION:

 

H = 5.5 mm

Na kontaktoni