+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /prekshëm Switch /Illuminated Tact ndërprerës

  • /img / ts12i-072c-u-g153-12x12mm-smd-blue-led-pushbutton-switch.jpg

TS12I-072Switch C-U-G15.3 12x12mm SMD Blu Pushbutton LED blu

seri:TS12I

Detail shpejtë:

lloj: TS12I-072Seri C-U-G15.3
mënyrës së përdorimit: takt Action
konfiguracion: Instrumenti me ndjenjë reagime
Forma terminal: type PCB
Lloji SMT: (■ bishtalec □ NO bishtalec)
rritje: Fole xhepi
mbrojtje: përputhje me ■ IP40   □ IP65   □ IP67   □ IP68

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

PJESË LISTA:

 

NO.

EMRI

MATERIAL

1

1

TERMINAL

Bronzi argjendi plating

2

1

RAST

PA66 E Zezë

3

1

KONTAKT

AgCu kontakt plating side argjendi

4

1

RRJEDH

PC

5

1

LED

H62Y Blu

kthyer plastik duhet nuk tejkaloj 20%.

Aplikimet

1.Produkte Audio:MP3, MP4, DVD. Audio;  
2.Produktet Digital: Kamera dixhitale, video dixhitale dhe kështu me radhë;  
3.Remote Control: Telekomanda e automobilave produkteve të sigurisë së brendshme;   
4.Produkte Komunikimi: celular, Telefoni automjeteve-montuar, set telefonike, pajisje ndërtimi, PDA dhe kështu me radhë;  
5.pajisje Homehole: Set televizori, mikrovalë, furnelë elektrike oriz, tifozët elektrike ,frigorifer,rondele;Ajër të kondicionuar dhe kështu me radhë;   
6.Produkte të Sigurimit: Citofon vizuale, monitoruar dhe kështu me radhë;   
7.lodra: lodra elektrike dhe kështu me radhë;   
8.produktet kompjuterike: kamera PC dhe kështu me radhë;   
9.ushtrime Machines: rutine, masazh kolltuk dhe kështu me radhë;                                                                    
10.pajisje mjekësore: sfifmomanometër, termometër, spital thirrje sistemit dhe kështu me radhë;
11.Të tjerët:  lazer stilolaps ,akrep,Wireless miut telekomandë pen,Laser projektimi pen,Faqe turner,penï¼ elektronike> MousePenï¼> projektor dhe kështu me radhë;
12.çelsin që veprojnë në të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të tilla si pajisjet audio, zyra pajisje, pajisjet e komunikimit, instrumentet matëse, TV, video regjistruesit,vendos të automobilave, etj.
13.Pajisje shtëpiake, forca elektrike, Telekomunikacionit, makinë metalprerëse, anije, Tekstil, shtypje, makinë minierave,  Instrument Muzikë, etj.

parametrat teknike

2.1 i përgjithshëm
2.1.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për TACT Kaloni përdorur për pajisjet elektronike.
2.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=661239.795975 from this server. That’s all we know.
2.1.3 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=901467.783083 from this server. That’s all we know.      
2.1.4 kushtet e provës         
temperatura e ambientit 5 deri 35 ℃
lagështia relative 45 ~ 85%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin nga gjykimi, Testet do të kryhen në nivel  kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
lagështia relative 60 ~ 70%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
2.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
2.2.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. ELEKTRIKE SPECIFIKIM

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.3.1

kontakt 

rezistencë

Aplikimi një i pandryshueshëm ngarkesë të 2 kohët 

operativ forcë në the qendër of tëe rrjedhin, 

matjet do të të jetë i bërë nga 5V DC 

10mA ose më shumë se 1KHZ AC

vogla aktuale kontakt metër rezistencës.

50mΩ MAX

2.3.2

Izolimi 

rezistencë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

aplikacion të 100V DC potencial,

across terminals, dhe nëpër terminale 

dhe mbulesë, për një minutë.

100MΩ MIN

2.3.3

jopërçues 

tension provë

250V AC (50HZ ose 6HZZ) do të të jetë i aplikuar 

nëpër terminale, për një minutë.

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

2.3.4

kontakt fryrje

lehtë i mrekullueshëm the qendër of tëe rrjedhin në 

një normë hasur në normal përdorim

(2 në 3 kohët për i dytë), dhe fryrje do të 

të jetë testuar në "ON" dhe "OFF" 

ON-5msec.max

OFF-8msec.maks

2.4. MJEDISI REZISTENCA:

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.4.1

rezistencë në

ulët temperaturë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1 h para 

matjet janë i bërë:

1)temperaturë:-25±3℃

2)kohë: 16orë

kontakt rezistencë: 

200mΩ MAX

Izolimi rezistencë:

50MΩ MIN

 

2.4.2

nxehtësi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1orë para 

matjet janë i bërë:

1)temperaturë:70±2℃

2)kohë: 72orë

 

 

 

2.4.3

lagështi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1orë para 

matjet janë i bërë:

1)temperaturë: 60±2℃

2)i afërm lagështi: 90 në 95%

3)kohë:96orë

tension provë:

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri

brenda ±10% të 

i caktuar vlerë .

2.4.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet of në vazhdim kushtet, ttënbsp;

mostër do të të jetë i lejuar në qëndrim nën

normal temperaturë dhe lagështi kushtet 

për 1orë dhe matjet do të të jetë

i bërë. gjatë të provë Waterdrops do të 

të jetë hequr.

 2.4.5

Sulfur rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the mostër 

do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1orë para 

matjet janë i bërë:

1)H2S gaz përqendrimet: 3ppm±1ppm; 

2)kohë:8orë;3)temperaturë: 40±2℃(90~ 95% RH)

2.4.6

Kripë mjegull

The ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim provë:

1)temperaturë: 35℃±2℃

2)Kripë zgjidhje : 5±1%(të ngurta nga masë)

3)kohë: 4±1 orë

pas provë, depozitave kripë do të hiqet nga ujë të rrjedhshëm. 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje Shal

të jetë i njohur 

në metal pjesë.

2.5. Saldim PERFORMANC

2.5.1

solderability

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas.

1)variabël temperaturë varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit Koha: 2±0.5s;

Përveç për të buzë, 

të shtresë

duhet mbulesë një 

minimum 90%

2.5.2

rezistencë nxehtësi

bashkim

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën 

i tillë kushtet poshtë

gjykim masë

temperaturë(℃)

kohë(s)

vend i caktuar saldim 

metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

atje do të të jetë jo 

shenjë të dëm

mekanikisht dhe 

elektrikisht.

2.6. qëndrueshmëri

 

2.6.1

operacion jetë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

të provë i vendosur përpara poshtë:

DC 12V, 50 mA rezistencë ngarkesë; 

normë të operacion:120 herë / min;

operativ forcë:1.5 kohët I;

 mesatare faji-free jetë: 1,000,000 ciklet

kontakt 

rezistencë:

≤200mΩ

kontakt fryrje:

≤10Znj

operativ forcë:

fillestar vlerë±30%

 

2.6.2

dridhje

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

të provë i vendosur përpara poshtë:

1) dridhje frekuencë varg: 10Hz në 

55Hz në 1Hzz;

2) amplitudë: 1.5mm; 

3) drejtim të dridhje: tre reciprokisht 

pingul drejtim

duke përfshirë the drejtim oftëbsp;rrjedhin Udhëtim

4) kohëzgjatje: çdo 2orë.

2.6.3

operacion forcë

The ndryshim është vendosur pingul në të 

drejtim of të operacion, gradualisht

forcë në Celës më i lartë qendër të ndryshim, masë 

maksimal intensiteti kur ajo

kryer i nevojshëm.

260±50gf

2.6.4

mbi Udhëtim

ndryshim në të vertikale operativ orientim 

vendosje, me një forcë i barabartë në

2 kohët sipas në të i pandryshueshëm ngarkesë i aplikuar 

në the ndryshim buton tëe më i lartë

qendër, masë të më i lartë lëviz distancë

0.3±0.10mm

2.6.5

kthimi forcë

The mostër ndryshim është instaluar i tillë që të 

drejtim të ndryshim operacion

 është vertikale dhe upon dëshpëruar të rrjedhinnëbsp;in 

i saj qendër në të e tërë Udhëtim

distancë, the forcë of tëe rrjedhin to kthimi në 

i saj falas pozitë do të të jetë matur.

100±30gf.min.

2.6.6

Ndaluar forcë

vendosje the ndryshim i tillë që the drejtim&nbtë;of 

ndryshim operacion është vertikale, dhe

atëherë një i pandryshueshëm ngarkesë të 30N do të të jetë i aplikuar në 

the drejtim oftëbsp;rrjedhin operacion 

për një periudhë të 1 min.

atje do të të jetë jo 

shenjë të dëm

mekanikisht dhe 

lektrikisht.

2.6.7

Rrjedhin forcë

vendosje the ndryshim i tillë që the drejtim&nbtë;of 

ndryshim operacion është vertikale, dhe

atëherë të maksimal forcë në përballoj një tërheq 

i aplikuar e kundërt në të drejtim

të rrjedhin operacion do të të jetë matur.

20N.min.

3. vizatim & DIMENSIONI:

Na kontaktoni