+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /prekshëm Switch /I papërshkueshëm nga uji Tact ndërprerës

  • /img / ts2w-052c-j68-rs-52mm-i papërshkueshëm nga uji-ip67-takt-çelës-me-buton-blu-gome.jpg

TS2W-052C-J6.8-RS 5.2mm i papërshkueshëm nga uji IP67 kaloni takt me butonin gome Blue

seri:TS2W

Detail shpejtë:

lloj: TS2W-052C-J6.8-RS
mënyrës së përdorimit: takt Action
konfiguracion: Instrumenti me ndjenjë reagime
Forma terminal: SMT typeï¼â- bishtalec â-¡NO BRAIDï¼ ‰
rritje: bashkim
mbrojtje: Përputhje me një-¡IP40   □ IP65   ■ IP67   □ IP68

  • Vërejtje
  • parametrat teknike
Vërejtje

PJESË LISTË:

NO.  

NO.

EMRI

MATERIAL

1

1

Terminal

tunxh argjend plating

2

1

Rast

APP-ja

3

1

kontakt

kontakt SUS plating side argjendi

4 1 mbulesë

çelik i pandryshkshëm

5

1

Rrjedhin

gomë

kthyer plastik duhet nuk tejkaloj 20%.

parametrat teknike

2.1 i përgjithshëm
2.1.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për TACT Kaloni përdorur për elektronik  pajisje.
2.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=958176.568656 from this server. That’s all we know.
2.1.3 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=466271.77551 from this server. That’s all we know.      
2.1.4 kushtet e provës         
temperatura e ambientit 5 deri 35 ℃
lagështia relative 45 ~ 85%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin nga gjykimi, Testet do të kryhen në nivel  kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
lagështia relative 60 ~ 70%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
2.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
2.2.1 shfaqje  Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. ELEKTRIKE SPECIFIKIM

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.3.1

kontakt rezistencë

do të të jetë matur në 10mA 5VDC nga tension rënie

 metodë pas disa operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal

100mΩ MAX

2.3.2

Izolimi rezistencë

provë tension:100VDC, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.3.3

jopërçues tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe terminal :

250VAC (50~ 60Hz)

jo jopërçues Thyej

do të ndodh.

2.3.4

kontakt fryrje

lehtë i mrekullueshëm the qendër of tëe rrjedhin një

t një normë hasur në normal përdorim

(3 në 4 kohët për i dytë), dhe fryrje 

do të të jetë testuar në "ON" dhe "OFF" 

ON-5msec.maks

OFF-10msec.maks

 

2.4. MJEDISI REZISTENCA:

NO.

artikuj

provë kushtet

Kërkesat

2.4.1

rezistencë në

ulët temperaturë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet për 1 orë.

 para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:-30±2℃

2)kohë: 96orë

kontakt rezistencë: 

200mΩ MAX

Izolimi rezistencë:

50MΩ MIN

tension provë:

jo jopërçues 

Thyej do të ndodh.

operativ 

karakteristikë shumëllojshmëri 

brenda ±10% të 

i caktuar vlerë .

jo jashtëzakonshme

 gërryerje do të të jetë

i njohur 

në metal pjesë.

 

2.4.2

nxehtësi rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

 dhe lagështi kushtet për 

1orë para matjet janë i bërë:

1)temperaturë:80±2℃

2)kohë: 96orë

2.4.3

lagështi

rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

 dhe lagështi kushtet për 

1orë para matjet janë i bërë:

1)temperaturë: 60±2℃

2)i afërm lagështi: 90 në 95%

3)kohë:96orë

2.4.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet, 

të mostër do të të jetë i lejuar në qëndrim nën

normal temperaturë dhe lagështi 

kushtet për 1orë dhe matjet do të të jetë

 i bërë. gjatë të provë Waterdrops do të të jetë hequr.

 

Temperatura / â "ƒ

Koha / orë

1 cikël

-10±2

2

-10~ 65

1

65±2

2

65~ -10

1

 

 2.4.5

Sulfur

rezistencë

në vazhdim the provë i vendosur përpara tështë the 

mostër do të të jetë majtas në normal temperaturë

dhe lagështi kushtet 

për 1orë para matjet janë i bërë:

1)H2S gaz përqendrimet: 3ppm±1ppm

2)kohë:48orë

3)temperaturë: 40±2℃(90~ 95% RH)

2.4.6

Kripë mjegull

The ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim provë:

1)temperaturë: 35℃±2℃

2)Kripë zgjidhje : 5±1%(të ngurta nga masë)

3)kohë: 4±1 orë

pas provëkripë depozitë do të të jetë hequr nga vrapimi ujë.

2.5. Saldim PERFORMANCE

 

2.5.1

 

solderability

ndryshim provë nën i tillë

 kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg :245±5℃;

2)rënie e horizontit time:3±0.5s;

Përveç për the buzë, tëe shtresë

duhet mbulesë një minimum 90%

 

2.5.2

 

rezistencë  nxehtësi bashkim

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

gjykim masë

temperaturë(℃)

kohë(s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

atje do të të jetë jo shenjë të dëm

mekanikisht dhe elektrikisht.

2.6. qëndrueshmëri

 

2.6.1

operacion jetë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

të provë i vendosur përpara poshtë: DC 12V,

50 mA rezistencë ngarkesë, 

normë të operacion:60 herë / min.; 

operativ forcë:1.5I; mesatare faji-free jetë:300,000 ciklet

kontakt rezistencë:

≤200mΩ

kontakt fryrje:

≤10Znj

operativ forcë:

fillestar vlerë±30%

 

2.6.2

dridhje

matje do të të jetë i bërë

 në vazhdim të provë i vendosur përpara poshtë:

1) dridhje frekuencë varg: 

10Hz to 55Hz në 1Hzz;

2) amplitudë: 1.5mm; 

3) drejtim të dridhje: tre 

reciprokisht pingul drejtim

 duke përfshirë the drejtim oftëbsp;rrjedhin Udhëtim

4) kohëzgjatje: çdo 2orë.

2.6.3

operacion forcë

The ndryshim është vendosur pingul

 në the drejtim of thtëbsp;operacion,

gradualisht forcë në Celës më i lartë qendër 

të ndryshim, masë maksimal

intensiteti kur ajo kryer i nevojshëm.

260±70gf

2.6.4

mbi Udhëtim

ndryshim në të vertikale operativ 

orientim vendosje, me një forcë

i barabartë to 2 kohët sipas to&nësp;të 

i pandryshueshëm ngarkesë i aplikuar në të ndryshim

buton të më i lartë qendër, 

masë të më i lartë lëviz distancë

0.35+0.2/-0.1mm

2.6.5

kthimi forcë

The mostër ndryshim është instaluar 

i tillë që the drejtim oftëbsp;ndryshim 

operacion është vertikale dhe në 

dëshpëruar të rrjedhin në i saj qendër

në të e tërë Udhëtim distancë, 

the forcë of tëe rrjedhin to kthimi në

i saj falas pozitë do të të jetë matur.

50gf.min.

2.6.6

Ndaluar forcë

vendosje the ndryshim i tillë që&tëp;the 

drejtim të ndryshim operacion është

vertikale, dhe atëherë një i pandryshueshëm ngarkesë të 

30N do të të jetë i aplikuar në të

drejtim të rrjedhin operacion 

për një periudhë të 1 min.

atje do të të jetë jo shenjë të dëm

mekanikisht dhe elektrikisht.

2.6.7

Rrjedhin forcë

vendosje the ndryshim i tillë që&tëp;the

 drejtim të ndryshim operacion është

vertikale, dhe atëherë të maksimal 

forcë në përballoj një tërheq i aplikuar

e kundërt në the drejtim oftëbsp;rrjedhin 

operacion do të të jetë matur.

1Kgf.min.

3.vizatim & DIMENSIONI:

Na kontaktoni