+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /prekshëm Switch /I papërshkueshëm nga uji Tact ndërprerës

  • /img / ts10w-236c-1010mm-i papërshkueshëm nga uji-takti-ndërprerësi-lartësia-është-236mm-shtyp-butoni-ndërprerës-4-këmbët-zhyt-ndërprerësi-moment-prek-ndërprerës.jpg

TS10W-236C 10 * 10mm papërshkueshëm nga uji kaloni takt lartësia është 23.6mm shtytje button switch 4 kunjat DIP kaloni kaloni çastit prekshëm

seri:TS10W

Detail shpejtë:

lloj: TS10W-236C seri
mënyrës së përdorimit: takt Action
konfiguracion: prekshëm reagime
Forma terminal: type PCB
Lloji SMT:(□ bishtalec ■ NO bishtalec)
rritje: Fole xhepi
mbrojtje: në përputhje me □ IP40   □ IP65   ■ IP67   □ IP68

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

4. PJESË LISTA:

 

jo.

emër

  material

1

1

shtytje një aks

  PC

2

1

mbulesë

  PBT

3

1

 i mbyllur rrogoz

  0.45 The silikoni 

4

1

i papërshkueshëm nga uji rrogoz

  i papërshkueshëm nga uji ngjitës

5

1

jastëk

  PA66

6

1

 kube

  i vetëm anë i pandryshkshëm çelik i praruar me argjend

7

1

 bazë

  PA FR50 

8

1

 inlays

 H65 Cooper / argjendi i praruar

kthyer plastik duhet nuk tejkaloj 20%.

Aplikimet

1.Produkte Audio:MP3, MP4, DVD. Audio;  

2.Produktet Digital: Kamera dixhitale, video dixhitale dhe kështu me radhë;   

3.Remote Control: Telekomanda e automobilave produkteve të sigurisë së brendshme;   

4.Produkte Komunikimi: celular, Telefoni automjeteve-montuar, set telefonike, pajisje ndërtimi, PDA dhe kështu me radhë;  
                                             
5.pajisje Homehole: Set televizori, mikrovalë, furnelë elektrike oriz, tifozët elektrike ,frigorifer,rondele;Ajër të kondicionuar dhe kështu me radhë;   
                                                                              
6.Produkte të Sigurimit: Citofon vizuale, monitoruar dhe kështu me radhë;   
                      
7.lodra: lodra elektrike dhe kështu me radhë;   

8.produktet kompjuterike: kamera PC dhe kështu me radhë;   

9.ushtrime Machines: rutine, masazh kolltuk dhe kështu me radhë;                                                                    

10.pajisje mjekësore: sfifmomanometër, termometër, spital thirrje sistemit dhe kështu me radhë;
      
11.Të tjerët:  lazer stilolaps ,akrep,Wireless miut telekomandë pen,Laser projektimi pen,Faqe turner,penï¼ elektronike> MousePenï¼> projektor dhe kështu me radhë;

12.çelsin që veprojnë në të gjitha llojet e pajisjeve elektronike të tilla si pajisjet audio, zyra pajisje, pajisjet e komunikimit, instrumentet matëse, TV, video regjistruesit,vendos të automobilave, etj.

13.Pajisje shtëpiake, forca elektrike, Telekomunikacionit, makinë metalprerëse, anije, Tekstil, shtypje, makinë minierave,  Instrument Muzikë, etj.

parametrat teknike

2.1 i përgjithshëm
2.1.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për TACT Kaloni përdorur për pajisjet elektronike.
2.1.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=767640.886056 from this server. That’s all we know.
2.1.3 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=934075.553739 from this server. That’s all we know.      
2.1.4 kushtet e provës         
temperatura e ambientit 5 deri 35 ℃
lagështia relative 45 ~ 85%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
lagështia relative 60 ~ 70%
presionin e ajrit 86 ~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
2.2 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
2.2.1 shfaqje   Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
2.2.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.

2.3. DHËNAT ELEKTRIKE

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

2.3.1

kontakt

rezistencë

do të të jetë matur në 5V 1mA nga tension 

rënie metodë pas 1.5~ 2 kohët

operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet terminal dhe terminal

50mΩ MAX

2.3.2

Izolimi

rezistencë

provë tension:100V, matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

2.3.3

tension provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Prerje  aktual:0.5mA)

Ndërmjet terminal dhe terminal :250VAC (50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

2.3.4

kontakt fryrje

lehtë i mrekullueshëm the qendër of tëe rrjedhin në një normë 

hasur në normal përdorim

(3 në 4 kohët për i dytë), dhe fryrje do të të jetë 

testuar në "ON" dhe "OFF" 

ON-3msec.maks

OFF-8msec.maks

2.4. MJEDISI REZISTENCA

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

2.4.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2℃ për 1000 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë

temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje do të 

të jetë i bërë brenda 1orë

ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt rezistencë: 

200mΩ MAX

Izolimi rezistencë:

50MΩ MIN

tension provë:

jo jopërçues Thyej

do të ndodh.

2.4.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2℃ për 1000 orë, 

të ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë

temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje do të 

të jetë i bërë brenda 1orë

2.4.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 60±2℃ dhe 90-95%RH 

për 1000 orë, të ndryshim do të të jetë i lejuar 

për të dalë

nën normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

2.4.4

ndryshim të

temperaturë

në vazhdim 5 ciklet of të temperaturë 

çiklizëm provë i vendosur përpara poshtë të mostër 

do të të jetë majtas

në normal temperaturë dhe lagështi 

kushtet për një orë para 

matjet janë

i bërë. gjatë kjo provë, ujë 

pika do të të jetë hequr.

 

Temperatura / â "ƒ

Koha / orë

1 cikël

10

1

-40±2

2

10

1

+85±2

2

 

 2.4.5

termik goditje

temperaturë 40± 2 ℃ ~ 85 ± 2 ℃ (85 

± 2 ℃ for 1 hour, dhe 40 ± 2 ℃ për 1 orë,

2 orë) marr jashtë pas 200 ciklet.

operativ karakteristikë:

operativ karakteristikë

shumëllojshmëri Brenda ±10% të

i caktuar vlerë .

2.4.6

hidroizolim

The ndryshim  do të të jetë kontrolluar pas 

në vazhdim provë:

1) temperaturë :60±2℃

2) kohë: 240 orë.

2.4.7

Kripë ujë

rezistencë

vë ndryshim temperaturë 35 ±2 ℃, 5% 

koncentrim 1 injeksion presion 

vendosur 96 orë,

larje nga ujë dhe kripë, vendosur në të 

normal temperaturë mjedis 

për 1 orë.

2.4.8

drogë

rezistencë 1

put ndryshim në i dobët alkali familje 

sintetik larës 0.28% pas 96 

orë në të

10cm thellesi.

2.4.9

drogë

rezistencë 2

put ndryshim në repart të klor 

zbardhues burim likuid ujë thellesi të 

10 cm 1 orë,

i larë nga ujë, 1 orë dhe atëherë 

vendosur në të normal temperaturë 

mjedis.

2.4.10

SO2 rezistencë

To vë ndryshim&nbsnëat 40±2 ℃, 75% H, 

S02 (10 PPM) marr jashtë pas 240 

orë, vë në të dhomë

temperaturë  mjedis për 1 orë.

2.4.11

H2S rezistencë

To vë ndryshim&nbsnëat 40±2 ℃, 75% H, H2S 

(1 PPM) marr jashtë pas 240 orë, vë 

në të dhomë

temperaturë  mjedis për 1 orë.

2.4.12

kondensim

eksperiment

temperaturë - 5 ± 2 ℃ ~ 65 ± 2 ℃ për 

8 orë (një periudhë), lagështi 98% H 125 ciklet 

(1000 orë) temperaturë - 5 ± 2 ℃ ~ 65 ± 2 

℃ (5 ± 2 ℃ for 2 orë; 65 +±2 ℃nbsp;fpërnbsp;6

hours, 8 orë), i afërm lagështi 98% H

mjedis, marr jashtë pas 125 ciklet.

jo anomalitë do të të jetë

njohur në shfaqje

dhe ndërtim.

2.4.13

saldim nxehtësi

rezistencë

rënie e horizontit ndryshim pin bashkim rrënjë thellesi nëgjilperesp;pin 

2-2.5 mm, bashkim temperatura 255 ℃,

zhytje kohë 5 s (në dispozicion t1.5 mm qepen) , 

vë 1-2 orë në dhomë temperaturë.

2.5. Saldim PERFORMANCE

2.5.1

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë varg : 250±5℃;

2)rënie e horizontit Koha: 4±0.5s;

The zonë të rënie e horizontit kallaj 

duhet kapje

të 90% 

ngopura zonë

2.5.2

rezistencë në

bashkim nxehtësi

The ndryshim do të të jetë inspektoj nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperaturë(℃)

kohë(s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

të gjithë of të shfaqje, 

motor funksione,

elektrik Vetitë 

janë jo jonormal.  

2.6.  qëndrueshmëri

2.6.1

operacion jetë

matje do të të jetë i bërë në vazhdim 

të provë i vendosur përpara poshtë:

DC 24V, 30 mA rezistencë ngarkesë; 

normë të operacion:60 herë / min; 

operativ forcë:1.5 kohët; 

mesatare faji-free jetë: 100,000 ciklet

kontakt 

rezistencë:

≤500mΩ

 kontakt 

fryrje:  

≤10Znj

operativ 

forcë: 

fillestar 

vlerë±30%

2.6.2

dridhje rezistencë

matjet do të të jetë i bërë në vazhdim 

të provë i vendosur përpara poshtë:

1) dridhje frekuencë varg: 10~ 55 ~ 10Hz; 

2) amplitudë: 1.5mm; 

3) drejtim të dridhje: tre reciprokisht 

pingul drejtim

duke përfshirë the drejtim oftëbsp;rrjedhin Udhëtim

4) kohëzgjatje: çdo 2orë.

2.6.3

operacion forcë

The ndryshim është vendosur pingul në 

the drejtim of thtëbsp;operacion, 

gradualisht forcë

në Celës më i lartë qendër të ndryshim, masë 

maksimal intensiteti kur ajo 

kryer i nevojshëm

260±70G

2.6.4

mbi Udhëtim

ndryshim në të vertikale operativ 

orientim vendosje, me një 

forcë i barabartë në 2 kohët

sipas në të i pandryshueshëm ngarkesë 

i aplikuar në të ndryshim buton 

të më i lartë qendër, masë

të më i lartë lëviz distancë

0.30±0.10mm

2.6.5

elasticitet

The ndryshim është vendosur pingul 

në the drejtim of thtëbsp;operacion, 

të ndryshim Celës

më i lartë qendër ra në një i plotë goditje, të 

konvertuar matje nga të 

më i lartë of të

intensiteti të falas pozitë.

50gf.min.

2.6.6

Ndaluar forcë

The ndryshim është vendosur pingul 

në the drejtim of thtëbsp;operacion, 

të i pandryshueshëm ngarkesë

i aplikuar 29.4N nga të operacion 

drejtim çelësat në vazhdoj 1min.

jo 

mekanizëm 

dhe

elektricitet 

dëm

2.6.7

trajtuar tërheq jashtë forcë

The ndryshim është vendosur pingul 

në the drejtim of thtëbsp;operacion, 

duke aplikuar tension

në the çelësat nga&ntë;the e kundërt 

drejtim të operacion, masë 

të maksimal 

tension kur të Celës është të tërhequr jashtë.

29.4N.min.

3. vizatim & DIMENSIONI:

Na kontaktoni