+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /I papërshkueshëm nga uji Micro Switch

WS12-FTSW0-W130-R200-03 Mini Snap Veprimit Kaloni zëvendësojë Burgess / Omron / Cherry SPST

seri:WS12 Series

Detail shpejtë:

lloj:WS12-FTSW0-W130-R200-03  
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal:llojin e drejtë Wire  (vrima majtë)

rritje:via rritje anësore vrima   
mbrojtje:IP67

Vërejtje

 PJESË LISTA

jo.

Qty

emër

material 

1

1

Moving Plate 

cu Alloy Ag Praruar 

2

1

mbulesë 

Nylon PA 

3

1G

zam 

epoksid    

4

1

Rast 

Nylon PA 

5

1

COM Terminal  COM 

cu Alloy  Ag Praruar 

6

2

terminal Kontakt 

Ag Alloy 

7

2

MP Contact MP

Ag Alloy 

8

1

pranverë 

QPS 

9

1

NC Terminal

cu Alloy  Ag Praruar 

10

1

NO Terminal 

cu Alloy  Ag Praruar 

11

1

kumarxhi 

POM 

12

1

vulosur Circle

Silicone gome 

13

1

levë brendshme 

çelik i pandryshkshëm 

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike,
pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Tenxhere me oriz
tenxhere ngadalshëm
Electric Heating Rakord

shredder
Mausi i kompjuterit
lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC

panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër
produkte të kuzhinës
valvula e gazit
Varg makinë hood
Mikrovalë
Pass-me makinë

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj

lloj:WS12-FTSW0-W130-R200-03  
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Single-Hidhe (SPST)
Forma terminal:llojin e drejtë Wire  (majtas vrima)

rritje:via rritje anësore vrima   
mbrojtje:IP67

 

3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim Force

N

1.30 Max

origjinal 1.30 Max.

Pretravel

mm

0.8 Max

Original 0.8 Max.

mbi udhëtimit

mm

0.8 Max

Original 0.8 Max

udhëtimit diferenciale lëvizje

mm

0.2 Max

Original 0.2 Max

Pozita operativ

mm

6.75 ± 0.2

 origjinal 6.75 ±0.2

shënim:
vë në veprim Force
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Release Force
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release 


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për KW3A Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=630260.1027652 from this server. That’s all we know.
3.2.3 kushtet e provës      
Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet dhe testet janë si më poshtë.
temperatura e ambientit: 15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative: 45~ 85%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Testet do të kryhen në kushtet e mëposhtme.
temperatura e ambientit: 20±2℃
Lageshtia relative: 60~ 70%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 ndërtimi pamjen dhe dimensionet
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2 Ndërtimi dhe dimensionet   Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. specifikimet elektrike

NO.

artikuj

provë kushtet

kriteret

3.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 1A,

5V DC nga tension rënie 

metodë pas disa 

operacionet pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet 

terminal dhe terminal  

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, 

matur pas 1 min ±5s

i aplikuar pozitë: 1)Ndërmjet 

terminal dhe terminal 

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet 

do të të jetë i aplikuar për 1 min.

(Cut-off  aktual:0.5mA)

1)Ndërmjet terminal dhe 

terminal: 600VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe 

terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2℃ për 96 orë, 

the ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe 

lagështi kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 

1 h. ujë pika do të të jetë hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension 

provë: (artikull 4.3)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

operativ 

karakteristikë 

shumëllojshmëri brenda

 ±10% të 

i caktuar vlerë .

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim.

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2℃ për 96 orë, the 

ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim nën 

normal dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2℃ dhe 90-95%RH 

për 96 orë, the ndryshim do të të jetë i lejuar 

në qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht për 1orë, 

dhe atëherë matje do të të jetë 

i bërë brenda 1 h. ujë pika do të të jetë 

hequr.

3.5.4

ndryshim të

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim kushtet 

the ndryshim do të të jetë i lejuar në qëndrim 

nën normal dhomë temperaturë 

and lagështi kusht për 1orë, dhed atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 

1 h. ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2℃

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (solids nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të të jetë 

hequr në running ujë 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

3.6. Saldim PERFORMANCE

 

3.6.1

 

lidhës aftësi

ndryshim provë nën i tillë 

kushtet dhe inspektoj pas. 

1)variabël temperaturë

 varg :235±5℃;

2)rënie e horizontit koha:3±0.5s;

 

The zonë të 

rënie e horizontit kallaj duhet 

capture the 95% 

ngopura zonë

 

3.6.2

 

rezistencë në 

bashkim nxehtësi

 

The ndryshim do të të jetë inspektoj 

nën i tillë kushtet poshtë

temperaturë dhe ngopura kohë

gjykim masë

temperatureï¼)

Timeï¼s)

vend i caktuar saldim metodë

260±5

5±1

bashkim metodë

350±5

3±0.5

 

 

të gjithë të the shfaqje, 

motor funksione, 

elektrik Vetitë janë 

jo jonormal.  

3.7. qëndrueshmëri

NO.

artikull

provë kushtet

kriteret

3.7.1

mekanik jetë

pa ngarkesë, konvertimin 500,000ciklet 

në the jetë provë pajisje vazhdimisht, 

30-60 ciklet / min

Izolimi 

rezistencë: 10 MΩMin

The elektrik forcë:

1) Terminal dhe 

terminal: 600VAC 

(50~ 60Hz)

2) Terminal dhe 

terren: 1500VAC

(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej do të ndodh.

3.7.2

ngarkesë jetë

pa ngarkesë, konvertimin 100,000ciklet 

në the jetë provë pajisje vazhdimisht, 30-60

 ciklet / min

4. vizatim & DIMENSION

5. diagram qark

6.PAKETIMI

 

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

 

6.3

peshë:

bruto peshë:  

Neto peshë:

6.4

madhësi: