+86-0512-62885849

EN
Të gjitha kategoritë

shtëpi /Produkte /Switch Micro /I papërshkueshëm nga uji Micro Switch

  • /img/ws1-zsw5-w150d300-ip67-snap-action-switch-roller-lever-spdt-wire-type.jpg

WS1-ZSW5-W150D300 IP67 Snap Veprimit Kaloni Roller Lever SPDT Wire Lloji

seri:seri WS1

Detail shpejtë:

lloj:WS1-ZSW5-W150D300
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal:Wire Lloji
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP67

  • Vërejtje
  • Aplikimet
  • parametrat teknike
Vërejtje

SIGURIA MIRATIMI & VLERËSUAR:

i miratuar vlerësim

shenjë

referim jo.

5A125VAC T65 5GPA 125/250VAC 4A 30VDC 1/4hp 250VAC

5E4 40T85  50-60Hz IP67

UL&kultura

E176213

5(2)A 250VAC 5E4 20T85 IP67

CQC

CQC11002061055

5(2)A 125/250VAC  4A 30VDC 5E4 40T85  50-60Hz IP67

DEMKO

D-02235-A1

5(2)A250VAC 20T85 5E4

Er

AN50182383 0001

5(2)A250VAC 20T85 5E4

TUV

R50078049

5(2)A 125/250VAC 4A 30VDC 5E4 40T85  50-60Hz IP67

ENEC

ENEC-00465-A1

5(2)A250VAC 20T85 5E4

EK

SU02030-12002

5(2)A 125/250VAC 4A 30VDC 5E4 40T85  50-60Hz IP67

CB

DK-30.922-A1-ul

 

 PJESË LISTA

artikull

sasi

emër

material

1

1

Lëviz copë

Tin-bronzi QSn6.5-0.1

2

1

i pandryshueshëm kontakt

AgNi10 / Cu

3

1

mbulesë

najloni PA66-FR50(e zezë)

4

1

veprim kontakt

AgNi10 / Cu

5

1

Rast

najloni PA66-FR50(e zezë

6

1

Terminali

The tunxh rrip H65

7

1

tel

PVC izoluar tel 1007#

8

1

Terminali

Epoxlde rrëshirë WD3049

9

1

mbështetje

The tunxh rrip,H65

10

1

epoxy rrëshirë

inxhinieri plastik

11

1

kallaj lidhës

bashkim kallaj 50Sn

12

1

nënshkrimin unazë

Metil-silikoni gomë NT9503

13

1

pranverë

i pandryshkshëm çelik SUS304H

14

1

kumarxhi

plastik PBT4308(e zezë)

15

1

shtyp unazë

plastik PBT4308(e zezë)

shënim: plastike kthyer nuk duhet të tejkalojë 20%.

Aplikimet

përdorur gjerësisht në aplikim në shtëpi, Elektronike, makinë automatike, pajisjet e komunikimit, elektron makinë, Aparat dhe instrumenti, mjet elektrike lëvizje etj.

Electric Heating Rakord
shredder

lock elektromagnetike
karrige fëmijë
vegla makine CNC
gjenerator të energjisë
pajisjet Test

mjetet e pushtetit
kondicioner
panel kontrolli ngrohës uji
produktet e banjo
vakum të pastër

parametrat teknike

3.SPECIFIKIMET detaj
lloj:WS1-ZSW5-W150D300
Kategoria e ndërtimit:tipi D
mënyrës së përdorimit:Snap Veprimit
konfiguracion:Single-Pol Double-Hidhe (SPDT)
Forma terminal:Wire Lloji
rritje:via rritje anësore vrima
mbrojtje:IP67
3.1operative KARAKTERISTIKAT

Karakteristikat

njësitë

standardet

shënim

vë në veprim forcë

N

0.6 N Maks.

origjinal 0.6 Maks..

falas pozitë

mm

18.5 Maks.

origjinal 18.5 Maks..

operativ pozitë

mm

16.6± 0.8

origjinal 16.6± 0.8

shënim:
vë në veprim Force:
Forca e nevojshme për të lëvizur actuator nga lirë në pozicionin e operacionit
Forca e Lirimit
Forca lejohet mekanizëm për actuator rivendosur pas operacionit
pa pagesë Position
Pozicioni i actuator kur asnjë forcë e jashtme aplikohet
Pozita operativ
Pozicioni i actuator kur kontakti ndryshim-gjatë të mbahet
Lëvizja diferencuar
Distanca në mes operacionit dhe pozitën release           


3.2 i përgjithshëm
3.2.1 Aplikimi Ky specifikim është aplikuar për WS1 Micro Switch përdoret për pajisjet elektronike.
3.2.2 Error 403 (Forbidden)!!1

403. That’s an error.

Your client does not have permission to get URL /translate_a/t?client=te&v=1.0&tl=sq&sl=en&tk=162400.281040 from this server. That’s all we know.
3.2.3 gjendja Test Përveç nëse specifikohet ndryshe. Kushtet atmosferike për të bërë matjet  Dhe testet janë si më poshtë:
temperatura e ambientit: 15~ 35a "ƒ
Lageshtia relative: 45~ 85%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
Nëse ndonjë dyshim dalin në gjyq. Ajo do të kryhet në kushtet e mëposhtme.
Temperatura Ambient: 20±2°C
Lageshtia relative: 60~ 70%
presionin e ajrit: 86~ 106kPa (860~ 1060 mbar)
3.3 Dukje Ndërtimi dhe Dimension
3.3.1 Shfaqja Switch duhet të kenë përfunduar të mirë, dhe nuk plas ndryshk ose dështimet plating.
3.3.2ndërtimit dhe dimensionet Referojuni vizatim individuale produktit.
3.4. Specifikimet elektrike

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.4.1

kontakt 

rezistencë

do të të jetë matur në 1A,5V DC nga 

tension rënie metodë pas disa operacionet 

pa ngarkesë.

i aplikuar pozitë: Ndërmjet 

terminal "C" dhe terminal&nbsterminal

50mΩ MAX

3.4.2

Izolimi 

rezistencë

provë tension:500VDC, 

matur pas 1 min ±5s

Applied Position: i aplikuar pozitë: 
1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal dhëna OENO”

2)Ndërmjet terminal dhe terren

100MΩ MIN

3.4.3

tension 

provë

në vazhdim provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min.

1)Ndërmjet terminal "C" dhe terminal&nbsterminal

"NR": 1000VAC (50~ 60Hz)

2)Ndërmjet terminal dhe terren: 1500V AC(50~ 60Hz)

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh

3.5. qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.5.1

të ftohtë

pas duke testuar në -40±2°C për 96 orë,

 të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë 

pika do të të jetë hequr.

kontakt 

rezistencë

(artikull 4.1): 

100mΩ 

MAX

Izolimi 

rezistencë 

(artikull 4.2):

50MΩ MIN

tension 

provë: 

(artikull 4.3)

jo 

jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

brenda 10% 

të i caktuar
vlerë .

jo 

anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

 

3.5.2

thatë nxehtësi

pas duke testuar në 85±2°C për 96 orë,

 të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht 

për 1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 orë.

3.5.3

lagur nxehtësi

pas duke testuar në 40±2°C dhe 

90-95%RH për 96 orë, të ndryshim do të 

të jetë i lejuar në qëndrim nën normal 

dhomë temperaturë dhe lagështi 

kusht për 1orë, dhe atëherë 

matje do të të jetë i bërë brenda 1 h 

ujë pika do të të jetë hequr.

3.5.4

ndryshim të 

temperaturë

pas 5 ciklet të në vazhdim 

kushtet të ndryshim do të të jetë i lejuar në 

qëndrim nën normal dhomë 

temperaturë dhe lagështi kusht për 

1orë, dhe atëherë matje 

do të të jetë i bërë brenda 1 h ujë pika 

do të të jetë hequr.

3.5.5

Kripë mjegull

ndryshim do të të jetë kontrolluar pas në vazhdim që të mos.

1) temperaturë: 35±2°C

2) Kripë zgjidhje: 5±1% (të ngurta nga masë)

3) kohëzgjatje: 24±1orë

pas provë, kripë depozitë do të 

të jetë hequr në vrapimi ujë

 

jo jashtëzakonshme 

gërryerje do të 

të jetë i njohur 

në metal pjesë

3.6. MEKANIK DHËNAT

jo

artikull

provë kushtet

kriter

3.6.1

actuator

 forcë

Në the drejtim of lëvizje pingul në the&nbtëaktuatori, 

vlen një i pandryshueshëm presion në të aktuatori për 1 minuta.

 

10N, jo dëm

3.6.2

Terminali 

forcë

The terminal i aplikuar i pandryshueshëm boshtor rras dhe duke tërhequr

 forcë në të terminal për 1 minuta

 

25N, jo dëm

3.6.3

dridhje

1) dridhje frekuencë varg:10-55Hz;

2) The total amplitudë1.5mm;

3) fshij frekuencë raport:10-55-10Hz për 1 min;

4) fshij frekuencë ndryshimi:Ndryshimet në logaritmike ose lineare;

5) The dridhje drejtim:të tre reciprokisht pingul 

drejtimet, një drejtim dhe the ngarje pjesë është paralele ntëbsp;the 

drejtim të lëvizje;

6) The kohëzgjatje kohë:çdo drejtim për 2orë(tërësisht 6orë

 

kontakt rezistencë

(4.1):100m? MAX;

Izolimi rezistencë

(4.2):50M? MIN;

provë tension (4.3 ):

 pa ndodh    

të dukuri 

të jopërçues Thyej;

operativ 

karakteristikat(5.1 ):

ndryshimi në rregulloret 

brenda the vlerë tëf 10% 

;

jo dëm.

 

3.6.4

ndikim 

Vetitë

1) përshpejtim:30G;

2) The kohëzgjatje kohë:11Znj;

3)provë drejtim:6 drejtimet;

4) The ndikimi numër:çdo drejtim 3

 kohët(Totali për18 kohët

 

3.7  qëndrueshmëri

JO.

artikull

provë kusht

kriteret

3.7.1

durim

(sipas në

 UL1054)

5A 125V AC

ndryshim do të të jetë operohet sipas në në vazhdim rend

(Test1 ~ test2)

 

tension

aktual

pushtet 

faktor

operacion 

normë

numër 

të operacion

Testi1

125V

7.5A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50ciklet

test2

125V

5A

0.75-0.8

6-10

ciklet / min

50000

ciklet

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

5GPA  125/250VAC;  4A 30VDC;  1/4hp 250VAC

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2):

50MΩ MIN;

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:1000

VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

 

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda 20% 

të i caktuar
vlerë .

 

6000 

ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 30°C MAX;

50000ciklet 

temperaturë 

ngrihem: 55°C MAX;

jo 

anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe 

ndërtim.

3.7.2

durim

(sipas 

në EN61058-1

/IEC61058-1)

5(2)A 250VAC

ndryshim do të të jetë operohet 50,000 ciklet në 

15~ 20 ciklet / min

tension provë(Prerje aktual:0.5mA)

provë tensionet do të të jetë i aplikuar për 1 min

Izolimi 

rezistencë

(artikull 4.2): 

50MΩ MIN

tension provë:

Terminali dhe 

terminal:

750VAC

Terminali dhe 

terren:1500VAC

jo jopërçues 

Thyej 

do të ndodh.

operativ 

karakteristikë 

(artikull 5.1):

brenda ±20%

 të i caktuar
vlerë .

temperaturë 

ngrihem:55°C MAX

jo anomalitë 

do të të jetë 

i njohur në 

shfaqje 

dhe ndërtim

4. vizatim & DIMENSIONI

5.diagram qark

6.  PAKETIMI:

6.1

paketim material:

plastik kuti / 
Të dyfishtë-shtresa letër kuti kartoni

6.2

paketim numër:

100 copë për kuti 
5 kuti për i brendshëm kuti kartoni
4 i brendshëm kartona për anijeve kuti kartoni
çdo anijeve kuti kartoni 2500 copë

6.3

peshë:

bruto peshë:   22kg 

Neto peshë:     20kg

6.4

madhësi:

55.0 x 27.0 x 31.0 CM / 0.046CBM

Na kontaktoni